Soccer Score Board Sat 14 April

ENGLAND: Premier League
13:30 Finished Southampton 2 – 3 Chelsea
16:00 Finished Burnley 2 – 1 Leicester
16:00 Finished Crystal Palace 3 – 2 Brighton
16:00 Finished Huddersfield 1 – 0 Watford
16:00 Finished Swansea 1 – 1 Everton
18:30 Finished Liverpool 3 – 0 Bournemouth
20:45 Finished Tottenham 1 – 3 Manchester City
StandingsFRANCE: Ligue 1
17:00 Finished Lyon 3 – 0 Amiens
20:00 Postponed Caen Toulouse
20:00 Finished Lille 2 – 2 Guingamp
20:00 Finished Nantes 1 – 1 Dijon
20:00 Finished Rennes 1 – 2 Metz
20:00 Finished Strasbourg 0 – 1 St Etienne
StandingsGERMANY: Bundesliga
15:30 Finished Bayer Leverkusen 4 – 1 Eintracht Frankfurt
15:30 Finished Hertha Berlin 2 – 1 FC Koln
15:30 Finished Hoffenheim 2 – 0 Hamburger SV
15:30 Finished Stuttgart 1 – 1 Hannover
18:30 Finished Bayern Munich 5 – 1 B. Monchengladbach
StandingsITALY: Serie A
15:00 Finished Cagliari 2 – 1 Udinese
18:00 Finished  Chievo 0 – 0 Torino
18:00 Finished Genoa 1 – 0 Crotone
20:45 Finished Atalanta 0 – 0 Inter
StandingsNETHERLANDS: Eredivisie
18:30 Finished Den Haag 2 – 1 Twente
19:45 Finished Venlo 0 – 2 Heerenveen
19:45 Finished Vitesse 7 – 0 Sparta Rotterdam 
20:45 Finished Zwolle 1 – 1 Excelsior
StandingsSPAIN: LaLiga
13:00 Finished  Sevilla 2 – 2 Villarreal 
16:15 Finished Barcelona 2 – 1 Valencia
18:30 Finished Las Palmas 0 – 1 Real Sociedad
18:30 Finished Leganes 1 – 0 Celta Vigo
20:45 Finished Ath Bilbao 2 – 3 Dep. La Coruna
StandingsALBANIA: Super League
16:00 Finished Kukesi 4 – 0 Partizani (3 – 0)
16:00 Finished Luftetari Gjirokastra 2 – 1 Laci (1 – 0)
16:00 Finished  Lushnja 0 – 2 Flamurtari (0 – 1)
19:00 Finished Skenderbeu 3 – 2 Kamza (2 – 2)
StandingsARGENTINA: Superliga
00:00 Finished Gimnasia L.P. 1 – 2 Atl. Tucuman
02:15 Finished Huracan 1 – 0 Argentinos Jrs
18:15 Finished Godoy Cruz 3 – 0 Temperley
18:15 Finished Olimpo Bahia Blanca 0 – 2 San Martin S.J.
20:30 Finished Lanus 0 – 0 Banfield
22:45 Finished Belgrano 3 – 0 Arsenal Sarandi
StandingsARGENTINA: Primera B Nacional
18:05 Finished All Boys 0 – 0 Gimnasia Jujuy (0 – 0)
21:30 Finished Ferro 1 – 0 Sportivo Estudiantes (0 – 0)
22:05 Finished Aldosivi 1 – 1 Los Andes (0 – 1)
StandingsARGENTINA: Primera B Metropolitana
01:00 Finished Talleres (R.E) 1 – 0 Tristan Suarez  (0 – 0)
01:05 Finished Def. de Belgrano 1 – 0 CA Estudiantes (0 – 0)
01:05 Finished Platense 1 – 0 Barracas Central (0 – 0)
17:00 Finished Villa San Carlos 0 – 2 Colegiales (0 – 1)
20:30 Finished Comunicaciones 1 – 2 San Telmo (1 – 0)
20:30 Finished Sacachispas 3 – 0 San Miguel (2 – 0)
StandingsARGENTINA: Primera C Metropolitana
17:00 Finished  Club Lujan 2 – 0 Canuelas  (1 – 0)
20:30 Finished Central Cordoba 0 – 0 Deportivo Armenio (0 – 0)
20:30 Finished  Sportivo Italiano 1 – 0 Excursionistas  (0 – 0)
StandingsARGENTINA: Primera D Metropolitana
16:00 Finished  Atlas 3 – 0 Yupanqui (1 – 0)
16:00 Finished  Liniers 0 – 1 Argentino de Merlo (0 – 1)
20:30 Finished Argentino de Rosario 4 – 1 Deportivo Muniz (3 – 0)
StandingsARMENIA: Premier League
12:00 Finished Gandzasar 1 – 1 Shirak Gyumri (0 – 0)
14:00 Finished Banants Yerevan 3 – 0 Alashkert (1 – 0)
StandingsAUSTRALIA: A-League
09:35 Finished Wellington Phoenix 2 – 1 Melbourne City
11:50 Finished Central Coast Mariners 2 – 8 Newcastle Jets
14:00 Finished Perth Glory 2 – 3 Brisbane Roar
StandingsAUSTRALIA: NPL NSW
11:00 Finished Bonnyrigg White Eagles 0 – 3 Sutherland Sharks (0 – 1)
11:00 Finished Manly Utd 3 – 3 Rockdale City Suns (2 – 3)
11:00 Finished Marconi Stallions 1 – 1 Hakoah Sydney (1 – 1)
11:30 Finished Sydney Utd 2 – 0 Wollongong Wolves (0 – 0)
StandingsAUSTRALIA: NPL Victoria
07:00 Finished Northcote City 2 – 4 Green Gully (0 – 4)
09:00 Finished Heidelberg Utd 1 – 0 Melbourne Knights (1 – 0)
StandingsAUSTRALIA: Brisbane Premier League
09:30 Finished Virginia United 2 – 0 Gravatt (1 – 0)
10:00 Finished Acacia Ridge 4 – 1 Brisbane K. (1 – 1)
10:00 Finished North Pine 2 – 1 Bayside (0 – 0)
11:00 Finished The Gap 3 – 0 University of Queensland (1 – 0)
StandingsAUSTRALIA: NPL Western Australia
09:00 Finished Balcatta 3 – 1 Joondalup United  (2 – 1)
09:00 Finished ECU Joondalup 1 – 2 Armadale (0 – 1)
09:00 Finished Subiaco 0 – 1 Stirling Lions (0 – 1)
11:00 Finished Perth Glory U21 6 – 1 Sorrento (2 – 1)
13:00 Finished Forrestfield 1 – 1 Cockburn City (0 – 1)
StandingsAUSTRALIA: NPL Queensland
09:00 Finished SWQ Thunder 1 – 1 Moreton Bay Utd (1 – 0)
10:30 Finished Brisbane City 1 – 3 Olympic FC (0 – 2)
11:00 Finished Brisbane U21 1 – 0 Magpies Crusaders (0 – 0)
11:00 Finished Cairns 2 – 4 Western Pride (1 – 2)
11:00 Finished Queensland Lions 3 – 2 Gold Coast (0 – 1)
11:00 Finished Redlands 3 – 1 North Queensland United (0 – 1)
StandingsAUSTRALIA: NPL Tasmania
06:00 Finished Northern Rangers 7 – 1 Clarence Utd. (3 – 0)
06:00 Finished South Hobart 1 – 2 Devonport (0 – 1)
06:30 Finished Kingborough Lions 5 – 0 Hobart Zebras (3 – 0)
StandingsAUSTRALIA: Capital Territory
09:30 Finished Belconnen United 0 – 2 Tuggeranong Utd (0 – 1)
StandingsAUSTRALIA: Northern NSW
06:30 Finished Lambton J. 1 – 1 Adamstown Rosebud (1 – 1)
09:30 Finished Edgeworth E. 4 – 1 Weston Bears (1 – 1)
10:00 Finished Hamilton Olympic 1 – 2 Newcastle Jets U21 (0 – 1)
StandingsAUSTRIA: Tipico Bundesliga
16:00 Finished Sturm Graz 3 – 0 Mattersburg
18:30 Finished Altach 2 – 1 AC Wolfsberger
18:30 Finished St. Polten 1 – 3 LASK Linz
StandingsAUSTRIA: Regionalliga East
19:00 Finished Karabakh Vienna 0 – 0 Horn (0 – 0)
StandingsAUSTRIA: Regionalliga West
16:00 Finished Hohenems 0 – 2 Grodig (0 – 0)
16:00 Finished Kufstein 6 – 0 Alberschwende  (4 – 0)
16:30 Finished Kitzbuhel 5 – 0 Dornbirn  (2 – 0)
17:00 Finished Seekirchen 0 – 1 Wacker Innsbruck (Am)  (0 – 1)
StandingsAZERBAIJAN: Premier League
14:00 Finished Kapaz 0 – 1 Qarabag (0 – 1)
StandingsBAHRAIN: Premier League
16:25 Finished Al Riffa 1 – 0 Malkia (1 – 0)
16:25 Finished Al-Ahli Manama 2 – 2 Al-Shabbab (0 – 1)
16:25 Finished  East Riffa 1 – 2 Al-Hadd (1 – 1)
StandingsBELARUS: Vysshaya Liga
15:00 Finished Neman 0 – 0 Dnepr Mogilev  (0 – 0)
17:00 Finished BATE 2 – 0 Brest (0 – 0)
18:45 Finished Isloch Minsk 0 – 0 Zhodino (0 – 0)
StandingsBELGIUM: Jupiler League – Championship Group
20:30 Finished St. Liege 1 – 0 Gent
StandingsBELGIUM: Jupiler League – Europa League Group
18:00 Finished  Waregem 5 – 1 Mouscron
20:00 Finished  Lierse 0 – 2 Kortrijk
20:00 Finished Lokeren 3 – 0 Eupen 
20:00 Finished  Waasland-Beveren 0 – 2 Leuven
StandingsBOLIVIA: Division Profesional – Apertura
21:00 Finished  Royal Pari 0 – 2 The Strongest
23:15 Finished U. Sucre 1 – 1 Oriente Petrolero
StandingsBOSNIA AND HERZEGOVINA: Premier League – Championship Group
16:30 Finished Krupa 0 – 1 Zrinjski (0 – 0)
StandingsBOSNIA AND HERZEGOVINA: Premier League – Relegation Group
16:30 Finished Sloboda 1 – 0 Borac Banja Luka  (1 – 0)
18:00 Finished Celik Zenica 2 – 1 Mladost DK (1 – 1)
StandingsBRAZIL: Serie A
21:00 Finished Cruzeiro 0 – 1 Gremio 
StandingsBRAZIL: Serie B
00:15 Finished Fortaleza 2 – 1 Guarani (0 – 0)
01:30 Finished Atletico GO 3 – 2 Criciuma (1 – 1)
01:30 Finished Oeste 2 – 0 CRB (1 – 0)
02:30 Finished Figueirense 2 – 1 Juventude (2 – 0)
21:30 Finished Brasil de Pelotas 1 – 1 Sao Bento (1 – 1)
21:30 Finished CSA 2 – 1 Goias (0 – 0)
21:30 Finished Londrina 1 – 0 Boa (0 – 0)
21:30 Finished Vila Nova FC 1 – 0 Avai (0 – 0)
StandingsBRAZIL: Serie C
21:00 Finished Tupi 1 – 0 Tombense (1 – 0)
23:30 Finished Juazeirense 0 – 1 Confianca (0 – 1)
DrawBRAZIL: Campeonato Sergipano – Play Offs
21:30 Finished  Sergipe 0 – 0 Itabaiana (0 – 0)
StandingsBULGARIA: Parva Liga – Championship Group
14:00 Finished Beroe 3 – 2 Botev Plovdiv
16:30 Finished CSKA-Sofia 5 – 1 Vereya
19:00 Finished Levski 0 – 1 Ludogorets
StandingsBULGARIA: Vtora liga
16:00 Finished Chernomorets Balchik 2 – 1 Neftochimic Burgas (1 – 0)
16:00 Finished Lok. Gorna 0 – 0 Oboriste (0 – 0)
16:00 Finished Nesebar 1 – 3 Lok. Sofia (0 – 0)
16:00 Finished Strumska Slava 2 – 2 Botev Galabovo (0 – 1)
17:00 Finished Litex Lovech 0 – 1 Montana (0 – 0)
StandingsCHILE: Primera Division
01:00 Finished Union La Calera 1 – 3 U. De Concepcion
17:00 Finished Palestino 2 – 1 Everton
20:00 Finished O’Higgins 0 – 1 U. Catolica
22:30 Finished Huachipato 0 – 0 Deportes Temuco
StandingsCHILE: Primera B
01:00 Finished Barnechea 2 – 2 Magallanes (2 – 1)
22:30 Finished Rangers 1 – 1 Cobresal  (0 – 0)
23:00 Finished  D. Puerto Montt 2 – 2 Valdivia (2 – 2)
StandingsCHINA: Super League
09:30 Finished Beijing Renhe 2 – 1 Guizhou Zhicheng
09:30 Finished Tianjin Teda 2 – 1 Guangzhou R&F
13:35 Finished Shandong Luneng 2 – 0 Dalian Yifang F.C.
StandingsCHINA: Jia League
09:30 Finished Liaoning 1 – 2 Zhejiang Greentown (1 – 1)
09:30 Finished Shanghai Shenxin 3 – 2 Meizhou Meixian Techand (3 – 2)
10:00 Finished Xinjiang Tianshan 1 – 4 Nei Mongol (0 – 2)
13:30 Finished Shenzhen 2 – 1 Qingdao Huanghai (0 – 0)
13:30 Finished Shijiazhuang 1 – 1 Heilongjiang Lava (1 – 0)
StandingsCOLOMBIA: Liga Aguila – Apertura
21:00 Finished Deportes Tolima 4 – 1 La Equidad
23:00 Finished Jaguares de Cordoba 2 – 0 Chico
StandingsCOLOMBIA: Torneo Aguila
21:00 Finished Tigres 0 – 2 Atletico F.C. (0 – 0)
22:00 Finished Valledupar 0 – 0 Quindio (0 – 0)
StandingsCOSTA RICA: Primera Division – Clausura
22:00 Finished Carmelita 4 – 0 Grecia (1 – 0)
StandingsCROATIA: 1. HNL
17:00 Finished Cibalia 0 – 2 D. Zagreb
19:00 Finished  Zapresic 0 – 3 Hajduk Split
StandingsCROATIA: 2. HNL
16:30 Finished Gorica 1 – 0 Novigrad (0 – 0)
16:30 FRO Lucko Dragovoljac
16:30 FRO Sesvete Varazdin
StandingsCYPRUS: First Division – Championship Group
16:00 Finished AEL Limassol 0 – 2 Apollon (0 – 0)
18:00 Finished Anorthosis 1 – 1 AEK Larnaca (0 – 1)
StandingsCYPRUS: First Division – Relegation Group
16:00 Finished Doxa 5 – 0 Ol. Nicosia (3 – 0)
StandingsCYPRUS: Division 2
15:00 Finished Anagennisi Derynia 5 – 0 ASIL Lysi
15:00 Finished Ayia Napa 2 – 3 PO Xylotympou 2006
15:00 Finished Halkanoras 0 – 4 Zakakiou (0 – 2)
15:00 Finished Othellos Athienou 3 – 1 Omonia Aradippou
15:00 Finished Paralimni 3 – 1 Ethn. Assias
15:00 Finished Thoi Lakatamias 2 – 0 Voroklinis
StandingsCZECH REPUBLIC: 1. Liga
16:00 Finished Jablonec 0 – 0 Sigma Olomouc 
16:30 Finished Ostrava 2 – 0 Bohemians 1905
17:00 Finished Slovacko 1 – 0 Brno
18:00 Finished Dukla Prague 2 – 0 Liberec
StandingsCZECH REPUBLIC: Division 2
10:15 Finished Olympia Prague 2 – 2 Pribram (1 – 1)
16:30 Finished Frydek-Mistek 1 – 2 Ceske Budejovice (1 – 2)
StandingsDENMARK: Superliga – Relegation Group
16:00 Finished Sonderjyske 1 – 0 Lyngby
StandingsDENMARK: 2nd Division – Promotion Group
13:30 Finished  Kjellerup 1 – 2 Middelfart  (1 – 0)
14:00 Finished Marienlyst 2 – 2 Naestved (1 – 1)
15:00 Finished BK Frem 2 – 1 Avarta (1 – 0)
15:00 Finished Jammerbugt 0 – 1 Hvidovre (0 – 0)
15:00 Finished  Sydvest 1 – 1 Kolding IF (0 – 1)
StandingsDENMARK: 2nd Division – Relegation Group
13:00 Finished Hellerup 3 – 1 Hillerod (0 – 1)
13:00 Finished VSK Aarhus 2 – 1 Dalum IF (2 – 1)
14:00 Finished Aarhus Fremad 1 – 1 B.93 (0 – 0)
14:00 Finished Naesby 0 – 2 AB Copenhagen (0 – 1)
15:00 Finished Bronshoj 1 – 1 Lyseng (0 – 1)
15:00 Finished Odder 1 – 0 Greve IF (0 – 0)
StandingsDENMARK: 3F Ligaen Women – Championship Group
12:30 Finished BSF W 1 – 1 Koldingq FC W (1 – 0)
16:15 Finished Odense Q W 0 – 4 Brondby W (0 – 1)
StandingsDENMARK: 3F Ligaen Women – Relegation
12:30 Finished Varde W 0 – 5 Vildbjerg W (0 – 2)
15:00 Finished B93 W 5 – 2 Vejle W
StandingsDOMINICAN REPUBLIC: LDF
22:00 Finished Atlantico 1 – 1 Moca (1 – 1)
22:00 Finished Don Bosco Jarabacoa 3 – 2 Barcelona Atletico
23:00 Finished Cibao 3 – 2 San Cristobal  (0 – 1)
StandingsECUADOR: Serie A – First stage
02:15 Finished Tecnico U. 3 – 2 Delfin
23:00 Finished U. Catolica 2 – 0 Aucas
DrawEGYPT: Egypt Cup
18:00 Finished Arab Contractors 0 – 2 El Ismaily  (0 – 2)
StandingsENGLAND: Championship
14:00 Finished Sheffield Utd 1 – 1 Millwall
16:00 Finished Barnsley 2 – 2 Bolton
16:00 Finished Burton 3 – 1 Derby
16:00 Finished Hull City 0 – 1 Sheffield Wed
16:00 Finished Middlesbrough 2 – 1 Bristol City
16:00 Finished Norwich 0 – 2 Cardiff
16:00 Finished Nottingham 2 – 1 Ipswich
16:00 Finished QPR 1 – 2 Preston
16:00 Finished Reading 2 – 2 Sunderland
18:30 Finished Fulham 1 – 1 Brentford
StandingsENGLAND: League One
16:00 Finished Blackpool 2 – 1 Fleetwood Town (0 – 0)
16:00 Finished Bristol Rovers 1 – 1 Blackburn (0 – 0)
16:00 Finished Bury 2 – 3 Northampton (1 – 2)
16:00 Finished Charlton 0 – 1 Scunthorpe (0 – 1)
16:00 Finished Milton Keynes Dons 1 – 2 Doncaster (1 – 0)
16:00 Finished  Oldham 1 – 1 Gillingham (1 – 0)
16:00 Finished Oxford Utd 2 – 0 Southend (2 – 0)
16:00 Finished Peterborough 0 – 1 Rochdale  (0 – 1)
16:00 Finished Plymouth 0 – 0 Portsmouth (0 – 0)
16:00 Finished Walsall 2 – 3 AFC Wimbledon (2 – 0)
16:00 Finished Wigan 0 – 0 Rotherham (0 – 0)
StandingsENGLAND: League Two
14:00 Finished Chesterfield 0 – 1 Mansfield (0 – 0)
16:00 Finished Accrington 1 – 1 Exeter (1 – 1)
16:00 Finished Cheltenham 0 – 1 Forest Green (0 – 1)
16:00 Finished Colchester 1 – 3 Notts County (1 – 0)
16:00 Finished Crawley Town 1 – 2 Coventry (1 – 1)
16:00 Finished Grimsby Town 2 – 2 Barnet (1 – 0)
16:00 Finished Luton 3 – 1 Crewe (2 – 1)
16:00 Finished Morecambe 1 – 1 Carlisle (1 – 1)
16:00 Finished Newport 2 – 1 Swindon  (2 – 0)
16:00 Finished Port Vale 1 – 0 Lincoln City (0 – 0)
16:00 Finished Stevenage 0 – 2 Cambridge Utd (0 – 0)
16:00 Finished Yeovil 0 – 1 Wycombe (0 – 0)
StandingsENGLAND: Vanarama National League
13:30 Finished Macclesfield 1 – 1 Leyton Orient (1 – 1)
16:00 Finished Barrow 0 – 1 Ebbsfleet (0 – 1)
16:00 Finished Boreham Wood 4 – 2 Chester (2 – 0)
16:00 Finished Gateshead 2 – 0 Eastleigh (1 – 0)
16:00 Finished Maidenhead 3 – 2 Dover Ath. (0 – 0)
16:00 Finished Maidstone 1 – 0 Fylde (1 – 0)
16:00 Finished Solihull 3 – 1 Guiseley (2 – 0)
16:00 Finished Sutton 1 – 1 Hartlepool (1 – 1)
16:00 Finished Torquay 1 – 0 Halifax  (0 – 0)
16:00 Finished Tranmere 2 – 0 Aldershot (0 – 0)
16:00 Finished Woking 0 – 2 Bromley (0 – 1)
16:00 Finished Wrexham 1 – 2 Dagenham & Red. (1 – 0)
StandingsENGLAND: Vanarama National League North
16:00 Finished Boston 1 – 2 Bradford PA (1 – 1)
16:00 Finished Brackley 1 – 3 Alfreton  (0 – 3)
16:00 Finished Chorley 2 – 0 Blyth Spartans (1 – 0)
16:00 Finished  Gainsborough 1 – 0 York (0 – 0)
16:00 Finished Harrogate 2 – 0 Southport (1 – 0)
16:00 Finished Kidderminster 2 – 0 Tamworth (0 – 0)
16:00 Finished Leamington 0 – 0 Curzon (0 – 0)
16:00 Finished Nuneaton 0 – 2 Salford (0 – 2)
16:00 Postponed Spennymoor North Ferriby
16:00 Finished Stockport 1 – 0 Telford (0 – 0)
16:00 Finished United of Manchester 1 – 2 Darlington (1 – 1)
StandingsENGLAND: Vanarama National League South
16:00 Finished Bath City 5 – 0 Hungerford (2 – 0)
16:00 Finished Bognor 2 – 3 Hemel (0 – 2)
16:00 Finished Braintree 2 – 1 Concord (0 – 0)
16:00 Finished Chippenham Town 2 – 0 Truro (1 – 0)
16:00 Finished East Thurrock 2 – 4 Chelmsford (0 – 2)
16:00 Finished Eastbourne Borough 0 – 1 Dartford (0 – 1)
16:00 Finished Hampton & Richmond 1 – 1 Gloucester City (1 – 1)
16:00 Finished Havant & Waterlooville 2 – 1 St. Albans (2 – 1)
16:00 Finished Poole Town 2 – 1 Wealdstone (0 – 1)
16:00 Finished Weston 4 – 2 Oxford City (2 – 2)
16:00 Finished  Whitehawk 2 – 1 Welling  (1 – 0)
StandingsENGLAND: Southern Premier League
16:00 Finished Basingstoke 2 – 0 Dunstable Town (0 – 0)
16:00 Finished Biggleswade Town 3 – 1 Stratford (1 – 0)
16:00 Finished  Bishop’s Stortford 0 – 1 Hereford (0 – 0)
16:00 Finished  Chesham 3 – 0 Gosport (1 – 0)
16:00 Finished  Frome 1 – 1 Farnborough (1 – 0)
16:00 Finished Kettering 4 – 1 Hitchin (2 – 0)
16:00 Finished Merthyr Town 4 – 1 Kings Langley (3 – 0)
16:00 Finished Slough 2 – 2 Kings Lynn (1 – 2)
16:00 Finished St Ives 1 – 2 Dorchester (1 – 2)
16:00 Finished St. Neots 2 – 1 Redditch (2 – 1)
16:00 Finished Tiverton 1 – 2 Royston (1 – 1)
16:00 Finished Weymouth 1 – 1 Banbury (1 – 1)
StandingsENGLAND: Northern Premier League
16:00 Finished Altrincham 4 – 0 Barwell (2 – 0)
16:00 Finished Coalville 2 – 3 Marine  (1 – 1)
16:00 Finished Farsley 0 – 2 Warrington (0 – 1)
16:00 Finished Halesowen 1 – 1 Ashton Utd (0 – 0)
16:00 Finished Mickleover 2 – 2 Buxton (1 – 0)
16:00 Finished Nantwich 1 – 2 Rushall (0 – 2)
16:00 Finished Shaw Lane 0 – 0 Lancaster (0 – 0)
16:00 Finished Stourbridge 4 – 1 Stalybridge (2 – 0)
16:00 Finished Sutton Coldfield 4 – 1 Hednesford (2 – 0)
16:00 Finished Whitby 0 – 3 Matlock (0 – 1)
16:00 Finished Witton 1 – 2 Stafford (0 – 2)
16:00 Finished Workington 0 – 2 Grantham Town (0 – 1)
StandingsENGLAND: Bostik League
16:00 Finished Billericay 2 – 2 Wingate & Finchley (0 – 0)
16:00 Finished Dorking 5 – 3 Folkestone (3 – 1)
16:00 Finished Dulwich Hamlet 2 – 1 Thurrock (1 – 0)
16:00 Finished Harlow 2 – 0 Brightlingsea (2 – 0)
16:00 Finished Harrow 1 – 1 Tooting & Mitcham (1 – 0)
16:00 Finished Kingstonian 0 – 0 Hendon (0 – 0)
16:00 Finished Leiston 2 – 0 Burgess Hill (0 – 0)
16:00 Finished Merstham 1 – 1 Leatherhead (1 – 0)
16:00 Finished Metropolitan 0 – 1 Lowestoft (0 – 1)
16:00 Finished Staines 2 – 2 Margate (0 – 1)
16:00 Finished Tonbridge 1 – 4 Enfield Town (1 – 1)
16:00 Finished Worthing 1 – 0 Needham Market (1 – 0)
StandingsENGLAND: Professional Development League
15:00 Finished Sheffield Utd U23 2 – 1 Colchester U23
18:00 Finished Hull City U23 1 – 0 Millwall U23 (0 – 0)
StandingsESTONIA: Meistriliiga
12:00 Finished Tammeka 1 – 1 Narva  (0 – 1)
12:00 Finished  Tulevik 0 – 6 Kalju (0 – 3)
15:00 Finished  Levadia 2 – 1 Flora (1 – 0)
StandingsESTONIA: Esiliiga
18:00 Finished Tallinna Kalev U21 0 – 4 Maardu (0 – 1)
StandingsFINLAND: Veikkausliiga
15:00 Finished Mariehamn 0 – 1 HJK
15:00 Finished VPS 0 – 1 Rovaniemi
StandingsFINLAND: Liiga Women
14:00 Finished HJK W 2 – 1 Aland Utd W (2 – 1)
14:00 Finished Jypk W 0 – 1 TPS W (0 – 1)
15:00 Finished Ilves W 0 – 1 Pallokissat Kuopio W (0 – 0)
16:00 Finished Honka W 4 – 0 TiPS W (4 – 0)
StandingsFRANCE: Ligue 2
15:00 Finished Paris FC 0 – 3 Reims
StandingsFRANCE: National
15:00 Finished Grenoble 2 – 0 Beziers (0 – 0)
StandingsGEORGIA: Erovnuli Liga
14:30 Finished Lokomotiv Tbilisi 1 – 2 Bolnisi (1 – 2)
17:00 Finished Torpedo Kutaisi 0 – 1 Chikhura (0 – 0)
StandingsGERMANY: 2. Bundesliga
13:00 Finished Arminia Bielefeld 2 – 0 Aue
13:00 Finished Duisburg 0 – 2 Sandhausen
13:00 Finished SG Dynamo Dresden 0 – 4 Holstein Kiel
13:00 Finished St. Pauli 0 – 1 Union Berlin 
StandingsGERMANY: 3. Liga
14:00 Finished Chemnitzer 1 – 2 Meppen  (0 – 1)
14:00 Finished Fortuna Koln 2 – 4 Preussen Munster (0 – 2)
14:00 Finished Hallescher 1 – 3 Wurzburger Kickers (0 – 1)
14:00 Finished Jena 3 – 2 Aalen (1 – 0)
14:00 Finished Sonnenhof Grossaspach 2 – 2 SV Werder Bremen II (0 – 1)
14:00 Finished  VfL Osnabruck 0 – 5 Paderborn (0 – 1)
StandingsGERMANY: Regionalliga North
13:00 Finished Hamburger SV II 2 – 3 Luneburger Hansa (1 – 2)
13:00 Finished Wolfsburg II 3 – 1 BSV Rehden (2 – 1)
14:00 Finished Lubeck 1 – 0 Hannover II  (0 – 0)
15:00 Finished Eutin 0 – 1 Oldenburg (0 – 0)
StandingsGERMANY: Regionalliga Nordost
13:00 Finished Halberstadt 3 – 3 Berliner AK 07 (0 – 1)
13:30 Finished Altglienicke 2 – 1 Viktoria Berlin (0 – 0)
13:30 Finished Auerbach 2 – 0 Lokomotive Leipzig (0 – 0)
13:30 Finished Bautzen 3 – 1 Babelsberg (1 – 1)
13:30 Finished Meuselwitz 1 – 1 Hertha Berlin II (1 – 1)
13:30 Finished Oberlausitz 2 – 0 Nordhausen  (2 – 0)
StandingsGERMANY: Regionalliga West
14:00 Finished Alemannia Aachen 2 – 4 Bonner (1 – 2)
14:00 Finished B. Monchengladbach II 7 – 0 Westfalia Rhynern  (1 – 0)
14:00 Finished Erndtebruck 0 – 2 Uerdingen (0 – 1)
14:00 Finished Oberhausen 2 – 0 Koln II (1 – 0)
14:00 Finished Rodinghausen 2 – 1 Wegberg-Beeck (2 – 1)
14:00 Finished Verl 1 – 1 Wattenscheid (0 – 0)
StandingsGERMANY: Regionalliga Sudwest
14:00 Finished Elversberg 0 – 0 Mainz II (0 – 0)
14:00 Finished Kassel 2 – 0 FSV Frankfurt  (1 – 0)
14:00 Finished Rochling 2 – 0 Stutt. Kickers  (0 – 0)
14:00 Finished Schott Mainz 3 – 0 Stadtallendorf (1 – 0)
14:00 Finished Stuttgart II 2 – 1 Saarbrucken  (1 – 0)
14:00 Finished TSV Steinbach 1 – 1 Walldorf (0 – 1)
14:00 Finished Ulm 3 – 0 Worms (2 – 0)
15:35 Finished Kickers Offenbach 0 – 1 Mannheim (0 – 0)
StandingsGERMANY: Regionalliga Bayern
12:30 Finished  Munich 1860 5 – 0 Eichstatt (3 – 0)
14:00 Finished Ingolstadt II 2 – 1 Furth II (1 – 1)
14:00 Finished Rosenheim 0 – 2 Augsburg II (0 – 0)
14:00 Finished Seligenporten 5 – 0 Unterfohring (2 – 0)
StandingsGERMANY: Junioren Bundesliga North
11:00 Finished Chemnitzer FC U19 2 – 3 Wolfsburg U19 (1 – 2)
11:00 Finished Hertha U19 8 – 2 Holstein Kiel U19 (3 – 1)
11:00 Finished St. Pauli U19 2 – 2 RB Leipzig U19  (1 – 1)
12:30 Finished Hannover U19 0 – 2 Bremen U19 (0 – 2)
15:00 Finished Braunschweig U19 1 – 4 Hamburger SV U19 (0 – 1)
StandingsGERMANY: Junioren Bundesliga South
11:00 Finished Karlsruher U19 0 – 0 Freiburg U19 (0 – 0)
11:00 Finished Unterhaching U19 0 – 2 Stuttgart U19 (0 – 1)
13:00 Finished Furth U19 0 – 1 Augsburg U19 (0 – 1)
13:00 Finished Mainz U19 0 – 1 Hoffenheim U19 (0 – 0)
13:00 Finished Nurnberg U19 2 – 0 Eintracht Frankfurt U19 (1 – 0)
14:00 Finished Bayern U19 3 – 1 Heidenheim U19 (2 – 1)
StandingsGERMANY: Junioren Bundesliga West
11:00 Finished Schalke U19 3 – 0 Fortuna Koln U19 (1 – 0)
13:00 Finished Koln U19 3 – 0 Paderborn U19 (1 – 0)
13:00 Finished Preussen Munster U19 0 – 3 Bochum U19 (0 – 3)
14:00 Finished Duisburg U19 2 – 4 Dortmund U19 (1 – 2)
15:00 Finished Bielefeld U19 0 – 4 Dusseldorf U19 (0 – 2)
StandingsGHANA: Premier League
17:00 Finished Hearts of Oak 1 – 2 Elmina Sharks (0 – 2)
20:00 Finished Medeama 1 – 0 Inter Allies (1 – 0)
StandingsGIBRALTAR: Premier Division
18:15 Finished Mons Calpe 1 – 0 Gibraltar Phoenix (0 – 0)
20:30 Finished Gibraltar United 1 – 0 Lynx (1 – 0)
StandingsGREECE: Super League
14:00 Finished Lamia 0 – 0 Smyrnis 
16:15 Finished Levadiakos 1 – 0 Asteras Tripolis 
18:30 Finished PAOK 3 – 1 Panionios
StandingsGREECE: Football League
14:00 Finished Panserraikos 0 – 2 Chania Kissamikos (0 – 0)
16:00 Finished Karaiskakis 1 – 0 Kallithea (1 – 0)
StandingsGUATEMALA: Liga Nacional – Clausura
03:00 Finished Coban Imperial 2 – 1 Comunicaciones (2 – 0)
04:00 Finished Marquense 1 – 2 Xelaju (0 – 1)
04:00 Finished Municipal 1 – 2 Antigua (1 – 0)
05:00 Finished Petapa 3 – 0 Siquinala (1 – 0)
StandingsHONG KONG: Premier League
08:30 Finished Guangzhou R&F U19 1 – 2 Southern District (1 – 0)
11:30 Finished Eastern AA 3 – 2 Warriors (0 – 2)
StandingsHUNGARY: OTP Bank Liga
17:00 Finished Balmazujvaros Sport 2 – 1 DVTK
17:00 Finished Mezokovesd-Zsory 0 – 0 Videoton
17:00 Finished Paks 1 – 2 Haladas
17:00 Finished Puskas Academy 1 – 1 Honved
17:00 Finished Ujpest 4 – 2 Vasas
19:30 Finished Debrecen 1 – 1 Ferencvaros
DrawICELAND: Icelandic Cup
14:00 Finished KFS 2 – 6 Vidir  (2 – 1)
14:30 Finished  KFG Gardabaer 5 – 0 Afrika Reykjavik (1 – 0)
16:00 FRO Afturelding KFR
16:00 Finished  Fram 6 – 0 Armann  (3 – 0)
16:00 Finished  Kari 13 – 1 Isafjordur (7 – 0)
16:00 FRO Kordrengir Stokkseyri
16:00 FRO Nokkvi Fjallabyggd
16:00 After ET Sindri 2 – 5
(2 – 2)
Einherji   (1 – 2)
16:00 Finished Stal-Ulfur 0 – 2 Skallagrimur  (0 – 0)
16:00 Finished  Vestri 18 – 2 Kongarnir (7 – 1)
17:00 Finished  Njardvik 10 – 1 KB Breidholt (5 – 0)
19:00 Finished Alafoss 1 – 5 GG Grindavik (0 – 2)
StandingsINDONESIA: Liga 1
08:30 Finished Perseru Serui 1 – 0 Bhayangkara Utd (1 – 0)
10:30 Finished Sriwijaya 2 – 2 Persipura Jayapura (2 – 0)
13:30 Finished Persija Jakarta 2 – 0 Pusamania Borneo  (1 – 0)
StandingsIRAQ: Super League
15:00 Finished Al-Hudod 2 – 0 Naft Al Junoob (1 – 0)
15:00 Finished Alsinaat Alkahrabaiya 4 – 2 Al Talaba (1 – 1)
15:00 Finished Baghdad 0 – 0 Naft Missan (0 – 0)
17:00 Finished Al Shorta 2 – 0 Al Diwaniya (0 – 0)
StandingsIRELAND: Premier Division
19:30 Finished Limerick 1 – 2 Sligo Rovers
StandingsISRAEL: Ligat ha’Al – Relegation Group
17:00 Finished H. Akko 1 – 1 Moadon Sport Ashdod  (0 – 0)
17:00 Finished Shmona 0 – 1 H. Raanana (0 – 1)
19:30 Finished Maccabi Haifa 2 – 1 Ashkelon (1 – 1)
StandingsISRAEL: Ligat ha’Al – Championship Group
17:45 Finished Yehuda 1 – 3 Netanya (1 – 1)
StandingsITALY: Serie B
15:00 Finished Brescia 1 – 1 Carpi
15:00 Finished Empoli 3 – 2 Pro Vercelli
15:00 Finished Entella 1 – 1 Avellino
15:00 Finished Frosinone 1 – 1 Spezia
15:00 Finished Novara 0 – 3 Ternana
15:00 Finished Palermo 1 – 1 Cremonese
15:00 Finished Perugia 1 – 1 Venezia
15:00 Finished  Pescara 2 – 2 Bari
15:00 Finished Salernitana 1 – 1 Cesena
StandingsITALY: Serie C – Group A
14:30 Finished Giana Erminio 0 – 2 Lucchese (0 – 1)
14:30 Finished Olbia 1 – 1 Prato (0 – 1)
14:30 Finished Pistoiese 1 – 0 Arzachena (1 – 0)
16:30 Finished Pro Piacenza 1 – 2 Gavorrano (0 – 0)
17:00 Finished Livorno 2 – 0 Pisa (1 – 0)
18:30 Finished Arezzo 1 – 0 Siena (0 – 0)
20:30 Finished Pontedera 1 – 1 Carrarese (1 – 1)
StandingsITALY: Primavera 1
13:00 Finished Sassuolo U19 2 – 0 Juventus U19  (0 – 0)
15:00 Finished AS Roma U19 2 – 2 Sampdoria U19 (1 – 1)
15:00 Finished Atalanta U19 4 – 1 Napoli U19 (4 – 0)
15:00 Finished Fiorentina U19 3 – 1 Udinese U19 (2 – 1)
15:00 Finished Genoa U19 1 – 2 Bologna U19 (0 – 1)
StandingsITALY: Serie A Women
15:00 Finished  ASD Res Roma W 2 – 1 Bari W  (0 – 1)
15:00 Finished Juventus W 1 – 2 Brescia W (0 – 2)
15:00 Finished Mozzanica W 2 – 0 Sassuolo W (1 – 0)
15:00 Finished Tavagnacco W 0 – 1 Ravenna W (0 – 1)
17:00 Finished Empoli W 1 – 5 ASD Verona W (1 – 2)
StandingsJAPAN: J-League
07:00 Finished Kashima 2 – 0 Nagoya
07:00 Finished Kashiwa 1 – 2 Sapporo
07:00 Finished V-Varen Nagasaki 3 – 0 G-Osaka
08:00 Finished C-Osaka 1 – 0 FC Tokyo
12:00 Finished Vegalta Sendai 0 – 0 Kawasaki Frontale
StandingsJAPAN: J-League Division 2
07:00 Finished Avispa Fukuoka 2 – 0 Renofa Yamaguchi (1 – 0)
07:00 Finished Kofu 0 – 1 Yamaga (0 – 1)
09:00 Finished Omiya Ardija 1 – 1 Okayama (1 – 0)
StandingsKAZAKHSTAN: Premier League
11:00 Finished FC Astana 1 – 1 K. Almaty (0 – 0)
11:00 Finished FK Akzhayik 4 – 1 Ordabasy  (3 – 1)
11:00 Finished Kyzylzhar 1 – 0 Zhetysu Taldykorgan (1 – 0)
12:00 Finished Kaisar Kyzylorda 0 – 0 I. Pavlodar (0 – 0)
13:00 Finished Aktobe 0 – 1 Tobol (0 – 1)
13:00 Finished Atyrau 0 – 0 Shakhtar Karagandy (0 – 0)
StandingsKENYA: Premier League
13:00 Finished Kariobangi Sharks 0 – 0 Nakumatt (0 – 0)
14:00 Postponed Kakamega Homeboyz Gor Mahia
15:15 Finished Leopards 2 – 2 Zoo Kericho (1 – 1)
StandingsKOSOVO: Superliga
15:00 Finished Drenica 2 – 0 Flamurtari (0 – 0)
15:00 Finished Liria 1 – 2 KF Llapi  (0 – 0)
15:00 Finished Prishtina 1 – 0 Besa Peje (1 – 0)
StandingsKUWAIT: Premier League
17:45 Finished Al Naser 1 – 3 Al Salmiya (0 – 1)
17:45 Finished Al Qadisiya 0 – 1 Al Kuwait (0 – 0)
17:45 Finished Al Tadamon 2 – 6 Al Arabi (0 – 2)
17:45 Finished Kazma SC 1 – 1 Al Jahra (1 – 0)
StandingsLATVIA: SynotTip Virslīga
12:00 Finished Valmiera 2 – 4 Spartaks (1 – 4)
13:30 Finished RFS 3 – 0 Jelgava (1 – 0)
StandingsLITHUANIA: I Lyga
11:00 Finished NFA Kaunas 5 – 1 Kupiskis (4 – 0)
14:00 Finished Banga 2 – 1 Utenis (2 – 1)
StandingsMALAYSIA: Super League
15:00 Finished Johor DT 3 – 0 PKNS FC (1 – 0)
15:00 Finished Negeri Sembilan 1 – 1 Kelantan (1 – 0)
StandingsMALAYSIA: Premier League
10:15 Finished Sarawak FA 2 – 1 UKM (2 – 0)
14:15 Finished Sabah 1 – 1 Felda Utd. (1 – 1)
15:00 Finished MISC-MIFA 4 – 0 UiTM (2 – 0)
StandingsMALTA: Premier League
16:00 Finished  Floriana 1 – 1 Valletta (0 – 1)
16:00 Finished St. Andrews 1 – 0 Birkirkara  (0 – 0)
18:00 Finished Balzan 2 – 1 Senglea Athletics (1 – 0)
18:00 Finished Gzira 2 – 1 Sliema (1 – 1)
StandingsMALTA: Division 1
16:00 Finished Pieta Hotspurs 2 – 1 Mqabba FC (1 – 0)
18:15 Finished Zebbug 5 – 2 Sirens (2 – 1)
Live StandingsMEXICO: Primera Division – Clausura
04:00 Finished Atlas 1 – 0 Queretaro
04:00 Finished Club Tijuana 3 – 0 Guadalajara Chivas
DrawMEXICO: Liga de Ascenso – Clausura – Play Offs
23:30 Finished  Zacatecas Mineros 4 – 2 Cafetaleros de Tapachula  (2 – 2)
StandingsMOLDOVA: Divizia Nationala
15:00 Finished Milsami 0 – 1 Sheriff Tiraspol  (0 – 0)
15:00 Finished Sfintul 3 – 6 Petrocub (1 – 3)
15:00 Finished Speranta Nisporeni 0 – 0 Dinamo-Auto (0 – 0)
15:00 Finished Zaria Balti 1 – 1 Zimbru Chisinau (0 – 0)
StandingsMONTENEGRO: Prva Crnogorska Liga
13:00 Finished Buducnost 1 – 1 Zeta (0 – 1)
16:00 Finished  Decic 1 – 4 Mladost Podgorica (1 – 2)
16:00 Finished Kom Podgorica 0 – 0 Iskra (0 – 0)
16:00 Finished Rudar 1 – 0 Grbalj (0 – 0)
16:00 Finished Sutjeska 1 – 0 OFK Petrovac (0 – 0)
StandingsMONTENEGRO: Division 2
16:00 Finished Berane 2 – 2 Jezero
16:00 Finished FK Cetinje 1 – 4 Ibar
16:00 Finished Lovcen 2 – 0 Bokelj
16:00 Finished Mladost Ljeskopolje 2 – 6 Otrant
16:00 Finished Mornar Bar 1 – 0 Jedinstvo
StandingsMOROCCO: Botola Pro
17:00 Finished  Raja Casablanca 1 – 1 Wydad (0 – 1)
19:30 Finished Berkane 2 – 1 Hoceima  (0 – 1)
21:30 Finished FAR Rabat 3 – 4 Olympique de Safi (0 – 2)
StandingsNETHERLANDS: Tweede Divisie
14:30 Finished  Excelsior Maassluis 1 – 1 Rijnsburgse Boys (0 – 0)
14:30 Finished  GVVV 1 – 1 Lienden (0 – 1)
14:30 Finished Lisse 0 – 2 Barendrecht (0 – 2)
15:00 Finished HFC 3 – 1 AFC (0 – 1)
15:30 Finished TEC 3 – 3 IJsselmeervogels (1 – 3)
16:00 Finished  De Dijk 0 – 5 HHC (0 – 1)
18:00 Finished Achilles 29 0 – 3 Kozakken Boys (0 – 1)
18:00 Finished VVSB 0 – 3 De Treffers (0 – 0)
StandingsNETHERLANDS: Derde Divisie
14:30 Finished ACV Assen 2 – 2 ONS Sneek (0 – 1)
14:30 Finished  Capelle 1 – 1 Quick Boys (0 – 1)
14:30 Finished DVS ’33 Ermelo 3 – 2 Jong FC Twente (0 – 2)
14:30 Finished Harkemase Boys 3 – 1 Spijkenisse (2 – 0)
14:30 Finished Magreb 1 – 2 Jong Volendam
14:30 Finished ODIN ’59 0 – 0 VVOG (0 – 0)
15:00 Finished ASWH 1 – 0 Almere City 2  (0 – 0)
15:00 Finished Jong Groningen 1 – 2 Scheveningen (0 – 0)
15:00 Finished Spakenburg 3 – 0 VV DOVO  (1 – 0)
DrawNETHERLANDS: KNVB Beker Women
17:30 FRO AZ Alkmaar 2 W CTO Eindhoven W
StandingsNORTHERN IRELAND: NIFL Premiership – Championship Group
16:00 Finished  Cliftonville 1 – 3 Glenavon (0 – 0)
16:00 Finished  Coleraine 1 – 0 Ballymena (0 – 0)
16:00 Finished Crusaders 2 – 0 Linfield  (1 – 0)
StandingsNORTHERN IRELAND: NIFL Premiership – Relegation Group
16:00 Finished Ballinamallard 2 – 2 Dungannon (1 – 1)
16:00 Finished C. Rangers 0 – 1 Ards (0 – 1)
16:00 Finished Warrenpoint 1 – 0 Glentoran (0 – 0)
StandingsNORTHERN IRELAND: NIFL Championship – Promotion Group
16:00 Finished H&W Welders 2 – 1 Ballyclare (2 – 1)
16:00 Finished Loughgall 1 – 3 Institute (0 – 1)
StandingsNORTHERN IRELAND: NIFL Championship – Relegation Group
16:00 Finished Dergview 8 – 0 Lurgan Celtic (4 – 0)
16:00 Finished Knockbreda 2 – 2 PSNI (2 – 1)
StandingsNORWAY: Eliteserien
18:00 Finished  Start 1 – 6 Valerenga
StandingsNORWAY: OBOS-ligaen
15:30 Finished Mjondalen 0 – 0 Sogndal (0 – 0)
StandingsNORWAY: Division 2 – Group 1
16:00 Finished Baerum Sportsklubb 2 – 0 Moss (2 – 0)
16:00 Finished Fram 2 – 1 Nybergsund (0 – 1)
16:00 Finished Raufoss 4 – 0 Elverum (1 – 0)
StandingsNORWAY: Division 2 – Group 2
14:00 Finished K. Oslo 3 – 0 Vidar (1 – 0)
14:00 Finished Nardo 0 – 0 Arendal (0 – 0)
15:00 Finished Stjordals Blink 0 – 3 Hodd
16:00 Finished Kjelsas 0 – 0 Skeid (0 – 0)
StandingsNORWAY: Division 3 – Group 1
16:00 Finished Ready 0 – 1 Drobak-Frogn (0 – 0)
16:00 Finished Spjelkavik 3 – 3 Traeff (3 – 1)
StandingsNORWAY: Division 3 – Group 2
14:00 FRO Skjetten Halden
15:00 Finished Bjornevatn 0 – 2 Gjellerasen (0 – 0)
15:00 Finished Lorenskog 1 – 0 Krakeroy (1 – 0)
16:00 Finished Eidsvold 5 – 1 Selbak (2 – 1)
16:00 Finished Ostsiden 1 – 1 Skedsmo (1 – 0)
16:00 Finished Vestfossen 1 – 4 Valdres (1 – 1)
StandingsNORWAY: Division 3 – Group 3
13:00 Finished Orn 1 – 1 Staal Jorpeland (0 – 0)
13:00 Finished Sola 0 – 2 Halsen (0 – 1)
16:00 Finished Donn 5 – 2 Assiden (0 – 1)
16:00 Finished Egersunds 2 2 – 1 Pors Grenland (2 – 0)
16:00 Finished Tonsberg 0 – 1 Vindbjart (0 – 0)
StandingsNORWAY: Division 3 – Group 4
13:00 Finished Brodd 2 – 0 Forde (0 – 0)
15:00 Finished Brann 2 3 – 6 Viking 2 (0 – 3)
15:00 Finished Lysekloster 5 – 0 Varegg (1 – 0)
16:00 Finished Oystese 0 – 4 Fyllingsdalen
16:00 Finished Sotra 3 – 0 Stord (1 – 0)
16:00 Finished Tertnes 2 – 1 Fana (0 – 1)
StandingsNORWAY: Division 3 – Group 5
16:00 Finished Kolstad 2 – 2 Byasen (2 – 0)
16:00 Finished Melhus 2 – 2 Loten (1 – 0)
16:00 Finished Orkla 3 – 6 Steinkjer (1 – 1)
16:00 Finished Ottestad 0 – 2 Gjovik-Lyn (0 – 1)
16:00 Finished Rosenborg 2 3 – 0 Brumunddal (1 – 0)
16:00 Finished Tynset 1 – 2 Verdal (1 – 1)
StandingsNORWAY: Division 3 – Group 6
15:00 Finished Finnsnes 3 – 1 Skjervoy (2 – 1)
16:00 Finished Senja 0 – 1 Skarp (0 – 0)
19:00 Finished Frigg 7 – 1 Stalkam (4 – 1)
StandingsNORWAY: Toppserien Women
14:00 Finished Klepp W 3 – 2 Lyn W (0 – 1)
15:00 Finished Roa W 2 – 5 LSK Kvinner W (0 – 3)
15:00 Finished Stabaek W 2 – 2 Arna-Bjornar W (1 – 0)
StandingsOMAN: Professional League
15:40 Finished Al Oruba 2 – 1 Dhofar (1 – 0)
15:45 Finished Al-Mudhaibi 1 – 2 Al Suwaiq  (0 – 0)
15:45 Finished Fanja SC 2 – 2 Mirbat (0 – 1)
15:55 Finished Saham 0 – 0 Muscat (0 – 0)
16:00 Finished Al Nasr 1 – 1 Al-Shabab (0 – 1)
18:45 Finished Oman FC 1 – 2 Al Nahda (0 – 1)
18:55 Finished Sohar 0 – 3 Al-Salam (0 – 1)
StandingsPANAMA: LPF – Clausura
04:00 Finished San Francisco 2 – 1 Independiente (0 – 0)
StandingsPARAGUAY: Primera Division – Apertura
02:00 Finished Cerro Porteno 5 – 0 Nacional Asuncion (1 – 0)
23:15 Finished 3 de Febrero 0 – 0 Deportivo Santani (0 – 0)
StandingsPERU: Primera Division – Torneo de Verano
22:30 Finished Union Comercio 2 – 2 Garcilaso
StandingsPHILIPPINES: PFL
10:00 Finished Stallion 3 – 1 Kaya (0 – 1)
13:00 Finished JP Voltes 0 – 3 Ceres (0 – 2)
StandingsPOLAND: Ekstraklasa – Championship Group
18:00 Finished Jagiellonia 1 – 2 Gornik Z.
20:30 Finished Legia 0 – 1 Zaglebie
StandingsPOLAND: Ekstraklasa – Relegation Group
15:30 Finished Cracovia 2 – 1 Piast Gliwice
StandingsPOLAND: Division 1
17:00 Finished  Chojniczanka 0 – 2 Zaglebie Sosnowiec
17:45 Finished GKS Katowice 0 – 2 Stal Mielec
19:00 Finished Ol. Grudziadz 0 – 1 Tychy
19:45 Finished Odra Opole 0 – 0 Suwalki
20:00 Finished Legnica 1 – 0 Olsztyn
StandingsPOLAND: Division 2
12:00 Finished Pruszkow 0 – 0 Elblag (0 – 0)
15:00 Finished S. Wola 1 – 3 Wisla Pulawy (0 – 1)
16:00 Finished GKS Jastrzebie 0 – 2 Warta Poznan (0 – 1)
16:00 Finished Gryf Wejherowo 2 – 2 Garbarnia  (1 – 0)
16:00 Finished ROW Rybnik 2 – 1 Legionowo (2 – 1)
17:00 Finished Kluczbork 1 – 0 Siarka Tarnobrzeg (0 – 0)
18:00 Finished GKS Belchatow 2 – 2 LKS Lodz (0 – 2)
StandingsPORTUGAL: Primeira Liga
17:00 Finished Aves 1 – 0 Feirense
17:00 Finished Portimonense 0 – 1 Estoril 
19:15 Finished Boavista 3 – 3 Chaves
21:30 Finished Guimaraes 1 – 1 Setubal
DrawQATAR: Premier League – Relegation
17:20 Finished  Al-Kharitiyath 2 – 1 Al Wakra (1 – 0)
StandingsROMANIA: Liga 1 – Championship Group
19:45 Finished CS U. Craiova 4 – 1 Poli Iasi
StandingsROMANIA: Liga 1 – Relegation Group
12:30 Finished Sepsi 2 – 1 Gaz Metan Medias
StandingsROMANIA: Liga 2
10:00 Finished  Afumati 1 – 1 Miroslava  (1 – 1)
10:00 Awarded Clinceni 3 – 0 Targu Mures
10:00 Awarded Satu Mare 0 – 3 Pandurii
10:30 Finished AFC Hermannstadt 4 – 0 Luceafarul Oradea (2 – 0)
StandingsRUSSIA: Premier League
10:30 Finished Amkar 0 – 3 Rubin Kazan
13:00 Finished Dynamo Moscow 0 – 4 Lokomotiv Moscow
15:30 Finished Zenit Petersburg 1 – 0 FK Anzi Makhackala
18:00 Finished Krasnodar 3 – 0 Arsenal Tula
StandingsRUSSIA: PFL – Center
13:00 Finished Ararat Moscow 3 – 0 Lipetsk (1 – 0)
13:00 Finished Krasnogorsk 4 – 2 R. Volgograd 2 (0 – 1)
14:00 Finished Energomash Belgorod 1 – 0 Saratov (0 – 0)
14:00 Awarded Ryazan 3 – 0 Penza
14:00 Finished Saturn Ramenskoye 0 – 0 FK Strogino Moscow (0 – 0)
17:00 Finished T. Moscow 1 – 2 Khimik Novomoskovsk (0 – 2)
StandingsRUSSIA: PFL – East
10:00 Finished Omsk 0 – 1 Smena Komsomolsk (0 – 1)
12:00 Finished Dynamo Barnaul 0 – 1 Sakhalin (0 – 0)
StandingsRUSSIA: PFL – South
14:30 Finished Anzhi 2 0 – 2 Vladikavkaz (0 – 1)
15:00 Finished FC Akademia 0 – 2 Dynamo Stavropol (0 – 1)
15:00 Finished Kuban 2 1 – 0 Chernomorets Novorossijsk (0 – 0)
15:00 Finished Mashuk 0 – 3 Angust Nazran (0 – 0)
16:00 Finished Afips 3 – 1 Legion Dynamo (2 – 1)
16:00 Finished Armavir 3 – 1 FK Chayka (3 – 0)
16:00 Finished Maykop 0 – 0 Spartak Nalchik (0 – 0)
StandingsRUSSIA: PFL – West
12:00 Finished Dynamo SPB 2 1 – 1 Smolensk (0 – 0)
13:00 Finished  S. Kostroma 1 – 0 Vladimir (1 – 0)
13:00 Finished  Znamya Truda 0 – 3 Chertanovo M. (0 – 1)
14:00 Finished Veles Moscow 4 – 2 Pskov 747 (3 – 0)
15:00 Finished Dolgoprudny 0 – 0 Tekstilshtik  (0 – 0)
StandingsRUSSIA: Youth League
10:00 Finished Ural U21 1 – 6 Spartak Moscow U21 (1 – 1)
11:00 Finished FK Rostov U21 1 – 2 SKA Khabarovsk U21 (0 – 2)
11:00 Finished Krasnodar U21 3 – 1 Arsenal Tula U21 (1 – 1)
StandingsSCOTLAND: Premiership
16:00 Finished Hamilton 1 – 2 Kilmarnock
StandingsSCOTLAND: Championship
16:00 Finished Dundee Utd 1 – 0 Falkirk (1 – 0)
16:00 Finished Dunfermline 4 – 0 Brechin (2 – 0)
16:00 Finished Inverness 5 – 1 Dumbarton (2 – 1)
16:00 Finished Morton 0 – 1 Queen of South (0 – 0)
16:00 Finished St. Mirren 0 – 0 Livingston (0 – 0)
StandingsSCOTLAND: League One
16:00 Finished Airdrieonians 2 – 0 Albion Rovers (1 – 0)
16:00 Finished  Ayr 1 – 2 Stranraer (1 – 1)
16:00 Finished  East Fife 0 – 5 Arbroath (0 – 2)
16:00 Finished Forfar Athletic 0 – 1 Alloa  (0 – 1)
16:00 Finished Raith 2 – 0 Queen’s Park (2 – 0)
StandingsSCOTLAND: League Two
16:00 Finished Clyde 2 – 1 Stirling (0 – 0)
16:00 Finished Elgin City 1 – 1 Edinburgh City (1 – 0)
16:00 Finished Montrose 1 – 0 Berwick (1 – 0)
16:00 Finished Peterhead 1 – 0 Cowdenbeath (0 – 0)
16:00 Finished Stenhousemuir 3 – 2 Annan (1 – 1)
DrawSCOTLAND: FA Cup
13:15 Finished  Motherwell 3 – 0 Aberdeen
StandingsSERBIA: Super Liga – Championship Group
15:00 Finished  Cukaricki 2 – 3 Radnicki Nis
18:30 Finished  FK Crvena zvezda 2 – 1 Partizan 
StandingsSERBIA: Super Liga – Relegation Group
18:00 Finished Macva 2 – 0 Borac
18:00 Finished Mladost 1 – 1 Rad Beograd 
18:00 Finished Radnik 0 – 0 Javor
StandingsSINGAPORE: S.League
11:30 Finished Albirex Niigata 2 – 0 Brunei DPMM (2 – 0)
11:30 Finished Geylang 0 – 1 Balestier Khalsa (0 – 1)
StandingsSLOVAKIA: Fortuna liga – Championship Group
15:00 Finished Slovan Bratislava 1 – 3 Trencin
17:00 Finished Dun. Streda 3 – 1 Zilina
StandingsSLOVAKIA: Fortuna liga – Relegation Group
17:00 Finished  Michalovce 2 – 0 Z. Moravce
17:00 Finished Nitra 3 – 2 Presov
17:00 Finished Podbrezova 3 – 1 Senica
StandingsSLOVAKIA: 2. liga
16:30 Finished AFC Nove Mesto 1 – 1 Pohronie (0 – 0)
16:30 FRO I. Bratislava Poprad
16:30 Finished Komarno 7 – 0 Spisska Nova Ves (3 – 0)
16:30 Finished Samorin 1 – 0 Bardejov (0 – 0)
18:00 Finished Skalica 4 – 1 L. Mikulas (0 – 1)
StandingsSLOVENIA: Prva liga
15:00 Finished Celje 5 – 0 Krsko
16:55 Finished NK Olimpija Ljubljana 1 – 1 Domzale
StandingsSOUTH AFRICA: Premier League
18:00 Finished Free State Stars 1 – 1 Bloem Celtic (0 – 0)
18:00 Finished Mamelodi Sundowns 2 – 0 Bidvest Wits (2 – 0)
20:15 Finished Cape Town City 0 – 0 Supersport Utd (0 – 0)
StandingsSOUTH AFRICA: First Division
15:00 Finished Highlands 3 – 0 Mthatha Bucks (1 – 0)
15:00 Finished Mbombela 0 – 2 Stellenbosch
15:00 Finished Pretoria U. 4 – 3 Cape Town All Stars (2 – 1)
15:00 Finished Richards Bay 1 – 2 Super Eagles  (1 – 1)
15:00 Finished Tshakhuma 1 – 1 Real Kings
15:00 Finished Uthongathi 1 – 1 Ubuntu Cape Town (1 – 1)
StandingsSOUTH AMERICA: Copa América Women
00:00 Finished Bolivia W 0 – 7 Brazil W (0 – 3)
StandingsSOUTH KOREA: K League 1
07:00 Finished Suwon Bluewings 2 – 1 Sangju Sangmu (2 – 0)
07:00 Finished Ulsan Hyundai 1 – 0 Seoul (1 – 0)
09:00 Finished Jeju Utd 4 – 2 Incheon (2 – 1)
09:00 Finished Jeonbuk 3 – 0 Jeonnam  (0 – 0)
StandingsSOUTH KOREA: K League 2
08:00 Finished Daejeon 1 – 2 Asan Mugunghwa (1 – 1)
08:00 Finished Gwangju FC 0 – 0 Ansan Greeners (0 – 0)
10:00 Finished Seoul E. 1 – 0 Anyang (1 – 0)
StandingsSOUTH KOREA: National League
08:00 Finished Gangneung 1 – 2 Cheonan City (0 – 2)
08:00 Finished Mokpo City 2 – 2 Daejeon Korail (1 – 1)
StandingsSPAIN: LaLiga2
16:00 Finished Reus Deportiu 1 – 0 Cadiz CF
18:00 Finished Lorca FC 1 – 1 Alcorcon
18:00 Finished Numancia 2 – 0 Lugo
20:00 Finished Leonesa 3 – 2 Tenerife
StandingsSPAIN: Segunda Division B – Group 1
18:00 Finished Cerceda 1 – 1 Rayo Majadahonda (1 – 0)
StandingsSPAIN: Segunda Division B – Group 2
16:00 Finished Gernika Club 0 – 4 R. Sociedad B (0 – 1)
16:30 Finished Ath Bilbao B 3 – 1 Burgos (1 – 1)
18:00 Finished Arenas Club 1 – 1 R. Union (1 – 0)
18:00 Finished Mirandes 1 – 0 UD Logrones (0 – 0)
StandingsSPAIN: Segunda Division B – Group 3
19:00 Finished Lleida 3 – 2 Valencia B (2 – 0)
StandingsSPAIN: Segunda Division B – Group 4
16:00 Finished  Cordoba B 0 – 1 El Ejido (0 – 1)
16:30 Finished Granada CF B 1 – 1 Linense (0 – 1)
17:00 Finished Jumilla 2 – 2 Betis B (1 – 1)
StandingsSPAIN: Primera Division Women
10:45 Finished Rayo Vallecano W 2 – 2 Athletic Bilbao W (1 – 1)
18:00 Finished Sevilla FC W 1 – 2 Atl. Madrid W (0 – 2)
StandingsSWEDEN: Allsvenskan
14:00 Finished Elfsborg 0 – 1 Sirius
16:00 Finished Hacken 3 – 0 Dalkurd
StandingsSWEDEN: Superettan
14:00 Finished Frej 1 – 5 Helsingborg
16:00 Finished Gefle 0 – 1 Degerfors
StandingsSWEDEN: Division 1 – Norra
14:00 Finished Sandvikens 1 – 1 Karlslunds (0 – 0)
15:00 Finished Rynninge 1 – 3 Linkoping City (1 – 1)
16:00 Finished Vasteras SK 3 – 0 Akropolis (1 – 0)
StandingsSWEDEN: Division 1 – Södra
15:00 Finished Torns 2 – 1 Grebbestads  (1 – 1)
16:00 Finished Kristianstads 0 – 1 Lunds (0 – 0)
16:00 Finished Oskarshamns 2 – 3 Tvaakers (2 – 0)
16:00 Finished Utsiktens 1 – 1 Atvidabergs (0 – 0)
StandingsSWEDEN: Division 2 – Norrland
13:00 Finished Bodens 2 – 2 IFK Lulea (2 – 2)
13:00 Finished Ytterhogdals 3 – 1 Gaellivare Malmberget (2 – 1)
14:00 Finished Friska Viljor 1 – 2 Timra
14:00 Finished IFK Umea 0 – 0 Harnosands (0 – 0)
14:00 Finished Ostersund IFK 1 – 2 Pitea (0 – 1)
15:00 Finished Kramfors-Alliansen 1 – 0 Hudiksvalls (1 – 0)
17:00 Finished Gottne IF 0 – 1 Taftea IK
StandingsSWEDEN: Division 2 – Norra Svealand
14:00 Finished Bollnas 2 – 2 Stromsbergs
15:00 Finished Skiljebo 2 – 0 Gute (1 – 0)
16:00 Finished IFK Stocksund 1 – 1 Karlbergs
16:00 Finished Lidingo IFK 1 – 1 Norrtalje
StandingsSWEDEN: Division 2 – Västra Götaland
13:00 Finished Hittarps 2 – 1 Ullareds IK
14:00 Finished Kvarnby 2 – 0 Halmia
14:00 Finished Vinbergs 0 – 0 Olympic (0 – 0)
15:00 Finished Varbergs GIF 1 – 3 Rosengard (1 – 0)
16:00 Finished Prespa Birlik 3 – 1 Assyriska BK
StandingsSWEDEN: Division 2 – Södra Svealand
14:00 Finished Varmbols 0 – 0 Enskede (0 – 0)
14:00 Finished Varmdo 0 – 0 AFK Linkopings (0 – 0)
15:00 Finished Sodertalje FK 3 – 1 Huddinge (0 – 0)
16:00 Finished Aspudden Tellus 3 – 2 Sleipner
16:00 Finished Motala 3 – 2 Newroz
16:00 Finished Sylvia 2 – 3 Haninge
StandingsSWEDEN: Division 2 – Norra Götaland
14:00 Finished Torslanda 1 – 3 Stenungsunds
14:00 Finished Vanersborgs IF 0 – 1 Gauthiod (0 – 1)
15:00 Finished Hisingsbacka 1 – 1 Vanersborgs FK
16:00 Finished Nordvarmland 0 – 3 Trollhattan
16:00 Finished Skoftebyns 0 – 2 Orebro Syr.
16:00 Finished Uddevalla 3 – 2 FBK Karlstad
16:00 Finished Vargarda IK 0 – 4 Karlstad
StandingsSWEDEN: Division 2 – Östra Götaland
14:00 FRO Rappe GOIF Solvesborgs
15:00 Finished Dalstorps 0 – 1 Asarums
15:00 Finished Lindsdals 0 – 1 Bromolla
17:00 Finished Nassjo 1 – 0 IFK Hassleholm (1 – 0)
StandingsSWEDEN: Allsvenskan Women
13:30 Finished Kristianstads W 1 – 1 Vittsjo W (1 – 0)
14:00 Finished Hammarby W 4 – 2 Bunkeflo W (1 – 0)
15:00 Finished Djurgarden W 2 – 1 Eskilstuna United W (1 – 0)
StandingsSWEDEN: Elitettan Women
15:00 Finished Asarum W 2 – 3 Kungsbacka W (0 – 1)
15:00 Finished Vasteras W 3 – 2 Mallbackens W (1 – 2)
16:00 Finished Orebro W 3 – 1 Sundsvall W (1 – 1)
StandingsSWITZERLAND: Super League
19:00 Finished Grasshoppers 1 – 2 St. Gallen
19:00 Finished Lugano 1 – 1 Thun
StandingsSWITZERLAND: Challenge League
19:00 Finished Schaffhausen 3 – 1 Aarau (3 – 1)
StandingsSWITZERLAND: 1.Liga Promotion
16:00 Finished Cham 0 – 0 Stade Nyonnais
16:00 Finished Koniz 1 – 0 Breitenrain
16:00 Finished Old Boys 3 – 0 Lausanne Ouchy
16:00 Finished Zurich II 0 – 0 Sion II
16:30 Finished Bruhl 3 – 4 Basel II
17:00 Finished Bavois 1 – 0 YF Juventus (1 – 0)
17:30 Finished Yverdon 1 – 0 La Chaux-De-Fonds (0 – 0)
18:00 Finished Kriens 3 – 2 United Zurich (1 – 0)
StandingsSWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 1
17:00 Finished Azzurri Lausanne 0 – 2 Thun II (0 – 1)
17:00 Finished Echallens 2 – 1 Oberwallis Naters (0 – 1)
17:00 Finished Etoile-Carouge 0 – 4 Lausanne II (0 – 3)
17:00 Finished Fribourg 0 – 1 Meyrin (0 – 0)
17:30 Finished Portalban 3 – 3 Lancy (1 – 0)
17:30 Finished Vevey 1 – 0 Martigny (1 – 0)
18:00 Finished Young Boys II 2 – 0 Dudingen (2 – 0)
StandingsSWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 2
16:00 Finished Schotz 2 – 0 Kickers Luzern
16:00 Finished Zug 2 – 4 Black Stars
17:00 Finished Buochs 0 – 1 Langenthal (0 – 0)
17:00 Finished Solothurn 3 – 1 Delemont (1 – 0)
20:00 Finished Bassecourt 0 – 0 Sursee (0 – 0)
StandingsSWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 3
16:00 Finished Balzers 3 – 1 Kosova
16:00 Finished Hongg 4 – 0 Gossau
16:00 Finished Thalwil 0 – 1 Red Star Zurich
16:00 Finished Tuggen 1 – 2 Winterthur II
16:00 Finished Wettswil-Bonstetten 2 – 0 Mendrisio
17:30 Finished Bellinzona 4 – 5 Eschen (3 – 1)
StandingsSWITZERLAND: Nationalliga A Women
16:00 Finished Luzern W 1 – 1 FF Lugano 1976 W (1 – 1)
18:00 Finished Grasshoppers W 0 – 3 Basel W (0 – 1)
20:00 Finished Yverdon W 4 – 1 Aarau W (2 – 1)
StandingsSYRIA: Premier League
15:00 Finished Al Shorta 0 – 0 Hottin (0 – 0)
StandingsTANZANIA: Ligi Kuu Bara
14:00 Postponed Mbeya City Young Africans
StandingsTURKEY: Super Lig
12:30 Finished Kasimpasa 2 – 0 Kardemir Karabuk
15:00 Finished Yeni Malatyaspor 1 – 1 Alanyaspor
18:00 Finished Sivasspor 1 – 2 Fenerbahce
StandingsTURKEY: TFF 1. Lig
12:00 Finished Denizlispor 0 – 0 Rizespor
14:00 Finished Gaziantep 3 – 2 Altinordu
14:00 Finished  Umraniyespor 1 – 1 Ankaragucu 
StandingsTURKEY: Spor Toto 2. Lig White Group
14:00 Finished  Bugsasspor 0 – 1 Altay (0 – 0)
14:00 Finished Karsiyaka 0 – 1 Karagumruk (0 – 0)
14:00 Finished  Pendikspor 1 – 4 Sanliurfaspor (1 – 0)
14:00 Finished Silivrispor 0 – 2 Fethiyespor (0 – 0)
StandingsTURKEY: Spor Toto 2. Lig Red Group
14:00 Finished Kocaeli Birlikspor 2 – 2 Mersin (0 – 2)
14:00 Finished Sariyer 0 – 0 Tokatspor (0 – 0)
StandingsTURKEY: TFF 3. Lig Group 1
14:00 Finished Altindag Bld. 2 – 0 Erzin (0 – 0)
14:00 Finished  Bergama Bld. 2 – 2 Catalca (0 – 0)
StandingsTURKEY: TFF 3. Lig Group 2
14:00 Finished  Anatolia Bagcilar 2 – 3 Darica Genclerbirligi (1 – 0)
14:00 Finished Yesil Bursa 0 – 1 Erokspor (0 – 1)
StandingsTURKEY: TFF 3. Lig Group 3
14:00 Finished  Arsinspor 1 – 0 Tepecik (0 – 0)
14:00 Finished Payasspor 1 – 1 Duzyurtspor (0 – 0)
StandingsUKRAINE: Premier League – Championship Group
13:00 Finished Mariupol 2 – 0 Veres Rivne
16:00 Finished  Shakhtar Donetsk 0 – 1 Dyn. Kyiv
StandingsUKRAINE: Persha Liga
13:00 Finished Sumy 1 – 0 Rukh Vynnyky  (0 – 0)
14:00 Finished Arsenal Kiev 1 – 0 Balkany Zorya (0 – 0)
14:00 Finished Kremin 0 – 2 FC Poltava (0 – 0)
14:00 Finished Naftovik-Ukrnafta 2 – 1 Hirnyk-Sport  (1 – 0)
14:00 Finished Zhemchuzhyna Odesa 2 – 2 Kramatorsk (2 – 1)
15:00 Finished FC Dnipro Cherkasy 2 – 1 Desna (0 – 0)
17:00 Finished Inhulets 4 – 0 Kolos Kovalyovka (1 – 0)
StandingsUKRAINE: Druha Liga
13:00 Finished Hornostayivka 5 – 0 Sudnobudivnyk Mykolaiv (2 – 0)
14:00 Finished Podillya Khmelnytskyi 1 – 4 Nyva-V (0 – 2)
14:00 Finished Tavriya 2 – 0 Mykolaiv 2 (2 – 0)
15:00 Finished Ivano-Frankivsk 2 – 0 Bila Tserkva (0 – 0)
15:00 Finished  Nova Kakhovka 2 – 1 Inhulets 2 (1 – 0)
StandingsUKRAINE: Youth League – Winners stage
12:00 Finished Karpaty U21 2 – 0 Vorskla Poltava U21 (1 – 0)
StandingsUKRAINE: Youth League – Losers stage
13:00 Finished Zirka Kropyvnytskyi U21 1 – 0 Ch. Odessa U21 (1 – 0)
14:00 Finished Stal Kamianske U21 0 – 0 Zorya U21 (0 – 0)
StandingsURUGUAY: Primera Division – Apertura
00:15 Finished Defensor Sp. 1 – 0 Liverpool M.  (0 – 0)
21:00 Awarded Progreso Sisley
21:00 Finished River Plate 1 – 1 CA Cerro (1 – 0)
23:00 Finished Fenix 0 – 3 Penarol (0 – 1)
Live StandingsUSA: MLS
02:00 Finished Philadelphia Union 0 – 2 Orlando City
04:00 Finished Vancouver Whitecaps 0 – 2 Los Angeles FC
19:00 Finished New York Red Bulls 3 – 1 Montreal Impact
21:00 Finished Colorado Rapids 2 – 0 Toronto FC
21:30 Finished Chicago Fire 0 – 1 Los Angeles Galaxy
Live StandingsUSA: USL
18:00 Finished Indy Eleven 2 – 1 Nashville SC (2 – 1)
22:00 Finished New York Red Bulls 2 5 – 0 Tampa Bay (1 – 0)
StandingsUSA: NWSL Women
21:30 Finished Utah Royals W 0 – 1 Chicago W (0 – 1)
StandingsVENEZUELA: Primera Division – Apertura
01:00 Finished Dep. Tachira 2 – 0 Trujillanos (1 – 0)
21:45 Finished La Guaira 1 – 2 Estudiantes Merida (0 – 2)
StandingsVIETNAM: V-League
12:00 Finished Da Nang 0 – 4 T&T Ha Noi (0 – 1)
13:00 Finished Nam Dinh 1 – 3 Ho Chi Minh (0 – 1)
13:00 Finished Sai Gon FC 3 – 1 Gia Lai (3 – 1)
StandingsWALES: Premier League – Relegation Group
16:30 Finished Carmarthen Town 3 – 2 Llandudno (1 – 1)
StandingsWALES: Premier League – Championship Group
15:30 Finished  Connahs Q. 1 – 0 Bangor City (0 – 0)
15:30 Finished Druids 3 – 1 Cardiff Metropolitan (1 – 1)
StandingsWALES: Division 1
15:30 FRO Caerau Ely Cambrian & Clydach
15:30 FRO Cwmamman United Monmouth
15:30 Finished Penybont 3 – 1 Haverfordwest (2 – 0)
15:30 FRO Taffs Well Undy
15:30 Finished Ton Pentre 0 – 2 Cwmbran Celtic (0 – 2)
WORLD: Club Friendly
11:00 Finished Olafsvik (Ice) 1 – 3 Stjarnan (Ice) (1 – 1)