Soccer Score Board Tues 13 March

Soccer Score Board Tues 13 March

EUROPE: Champions League – Play Offs
21:45 Finished  AS Roma 1 – 0 Shakhtar Donetsk 
21:45 Finished Manchester United 1 – 2 Sevilla 
StandingsALGERIA: Ligue 1
18:00 Finished  USM Alger 3 – 2 ES Setif (1 – 0)
StandingsARGENTINA: Superliga
00:00 Finished Defensa y Justicia 1 – 1 Belgrano 
00:00 Finished Union de Santa Fe 3 – 0 Temperley
02:15 Finished Newells Old Boys 2 – 0 San Martin S.J.
StandingsARGENTINA: Primera B Nacional
01:30 Finished Santamarina 1 – 0 Instituto  (0 – 0)
02:05 Finished Boca Unidos 0 – 1 Aldosivi (0 – 0)
StandingsARGENTINA: Primera B Metropolitana
22:00 Finished Colegiales 1 – 3 Def. de Belgrano (0 – 2)
StandingsARGENTINA: Primera C Metropolitana
22:00 Finished Berazategui 1 – 3 Def. de Cambaceres (1 – 0)
StandingsARGENTINA: Primera D Metropolitana
22:00 Finished Claypole 2 – 1 Argentino de Rosario  (1 – 0)
22:00 Finished  CSR Espanol 1 – 1 General Lamadrid  (0 – 1)
22:00 Finished Deportivo Muniz 0 – 3 Argentino de Merlo (0 – 2)
StandingsASIA: AFC Champions League
10:30 Finished Melbourne Victory (Aus) 1 – 0 Kawasaki Frontale (Jpn)
12:00 Finished Kashima (Jpn) 1 – 1 Sydney FC (Aus)
12:00 Finished Ulsan Hyundai (Kor) 0 – 1 Shanghai SIPG (Chn)
14:00 Finished Shanghai Shenhua (Chn) 0 – 2 Suwon Bluewings (Kor)
14:30 Finished Tractor (Irn) 1 – 1 Al Jazira (Uae)
17:15 Finished Al Wasl (Uae) 0 – 1 Persepolis (Irn)
17:15 Finished Al-Sadd (Qat) 4 – 0 Nasaf Qarshi (Uzb)
19:15 Finished Al Ahli SC (Sau) 1 – 1 Al-Gharafa (Qat)
StandingsASIA: AFC Cup
12:00 Finished Ahal (Tkm) 5 – 0 Alay Osh (Kgz) (3 – 0)
13:00 Finished Thanh Hoa (Vie) 0 – 0 Bali United (Ina) (0 – 0)
13:30 Finished Global (Phl) 2 – 1 Yangon United (Bur) (0 – 0)
15:10 Finished Al Ansar (Leb) 1 – 0 Al Wahda (Syr) (0 – 0)
17:00 Finished Al Jazeera Amman (Jor) 4 – 0 Al Suwaiq (Oma) (3 – 0)
17:30 Finished Dhofar (Oma) 1 – 0 Al-Faisaly Amman (Jor) (1 – 0)
StandingsAZERBAIJAN: Premier League
13:30 Finished Keshla 1 – 1 Gabala (0 – 1)
StandingsBOLIVIA: Liga de Futbol Prof – Apertura
02:00 Finished Royal Pari 0 – 1 Blooming
StandingsBRAZIL: Campeonato Catarinense
01:30 Finished Hercilio Luz 1 – 3 Inter de Lages (0 – 0)
StandingsBRAZIL: Campeonato Cearense – Second stage
01:00 Finished Uniclinic 0 – 0 Ferroviario (0 – 0)
StandingsBRAZIL: Copa do Nordeste
00:15 Finished Treze PB 3 – 2 Confianca (2 – 1)
02:30 Finished AE Altos 0 – 0 Botafogo PB (0 – 0)
DrawCOLOMBIA: Copa Aguila
22:00 Finished   Barranquilla 1 – 0 Tigres  (0 – 0)
22:00 Finished Orsomarso 0 – 0 Popayan  (0 – 0)
DrawCROATIA: Croatian Cup
18:30 After Pen. Lok. Zagreb 1 – 2
(1 – 1)
Hajduk Split 
StandingsECUADOR: Serie A – First stage
02:30 Finished EL Nacional 1 – 2 Macara
StandingsEGYPT: Premier League
17:30 Finished El Gaish 1 – 0 Misr Elmaqasah (0 – 0)
StandingsENGLAND: Championship
21:45 Finished Aston Villa 1 – 3 QPR
21:45 Finished Barnsley 1 – 1 Norwich
21:45 Finished Brentford 1 – 3 Cardiff
21:45 Finished Ipswich 0 – 3 Hull City
21:45 Finished Sheffield Utd 2 – 0 Burton
21:45 Finished Wolves 3 – 0 Reading
StandingsENGLAND: League One
21:45 Finished Blackpool 1 – 0 Charlton (0 – 0)
21:45 Finished Bury 0 – 1 Peterborough (0 – 0)
21:45 Finished Milton Keynes Dons 3 – 2 Rotherham (2 – 1)
21:45 Finished Rochdale 0 – 0 Southend (0 – 0)
StandingsENGLAND: League Two
21:45 Finished Coventry 2 – 2 Luton (2 – 0)
21:45 Finished Exeter 0 – 0 Yeovil (0 – 0)
22:00 Finished Barnet 1 – 1 Port Vale (1 – 0)
StandingsENGLAND: Vanarama National League
21:45 Finished Boreham Wood 1 – 1 Maidenhead (1 – 1)
21:45 Postponed Bromley Barrow
21:45 Finished  Gateshead 2 – 2 Solihull (0 – 1)
21:45 Finished Halifax 2 – 1 Dagenham & Red. (0 – 1)
21:45 Finished Leyton Orient 0 – 1 Torquay (0 – 1)
StandingsENGLAND: Vanarama National League North
21:45 Postponed Chorley Spennymoor
21:45 Finished Gainsborough 1 – 2 Brackley (1 – 2)
21:45 Finished Kidderminster 2 – 1 York (0 – 0)
21:45 Finished Southport 3 – 0 Telford  (0 – 0)
21:45 Finished Tamworth 0 – 0 Darlington (0 – 0)
StandingsENGLAND: Vanarama National League South
21:45 Finished Bath City 0 – 1 Eastbourne Borough (0 – 0)
21:45 Finished Havant & Waterlooville 1 – 0 Wealdstone (0 – 0)
StandingsENGLAND: Southern Premier League
21:45 Postponed Biggleswade Town Hereford
21:45 Finished Bishop’s Stortford 2 – 1 Gosport (0 – 1)
21:45 Postponed Kettering Tiverton
21:45 Finished Kings Lynn 1 – 0 Slough  (0 – 0)
21:45 Finished Royston 5 – 1 Merthyr Town (2 – 1)
StandingsENGLAND: Northern Premier League
21:45 Finished Altrincham 2 – 3 Workington (0 – 2)
21:45 Finished Ashton Utd 1 – 2 Coalville (0 – 1)
21:45 Finished Buxton 1 – 1 Stourbridge (0 – 0)
21:45 Finished Grantham Town 0 – 0 Nantwich (0 – 0)
21:45 Finished Marine 3 – 0 Lancaster (1 – 0)
21:45 Finished Stafford 0 – 0 Warrington (0 – 0)
StandingsENGLAND: Bostik League
21:30 Postponed Burgess Hill Dorking
21:45 Postponed Lowestoft Wingate & Finchley
21:45 Finished Merstham 1 – 1 Hendon (1 – 1)
21:45 Finished Thurrock 4 – 1 Tooting & Mitcham (1 – 0)
21:45 Postponed Tonbridge Billericay
StandingsENGLAND: Professional Development League
15:00 Finished Crewe U23 1 – 0 Birmingham U23 (0 – 0)
15:00 Finished Crystal Palace U23 4 – 0 Cardiff U23 (1 – 0)
StandingsESTONIA: Meistriliiga
18:30 Finished Paide 2 – 2 Parnu JK Vaprus (0 – 0)
20:30 Finished Tallinna Kalev 1 – 2 Narva (1 – 1)
DrawEUROPE: UEFA Youth League – Play Offs
17:00 Finished  Tottenham U19 0 – 2 FC Porto U19 
19:00 Finished  Barcelona U19 2 – 0 Atl. Madrid U19
StandingsEUROPE: Euro U17 – Second stage
20:00 Finished Iceland U17 0 – 1 Italy U17 (0 – 0)
20:00 Finished Turkey U17 0 – 2 Netherlands U17 (0 – 0)
StandingsFRANCE: Ligue 2
19:45 Finished  Sochaux 0 – 4 Auxerre
StandingsGERMANY: Regionalliga West
20:00 Finished Dortmund II 1 – 3 Koln II (0 – 1)
20:30 Finished RW Essen 2 – 2 Uerdingen (1 – 0)
StandingsGERMANY: Regionalliga Sudwest
19:30 Finished Stadtallendorf 1 – 0 Mainz II (1 – 0)
20:00 Finished TSV Steinbach 0 – 2 Hoffenheim II (0 – 0)
StandingsGERMANY: Regionalliga Bayern
19:30 Finished Seligenporten 0 – 4 Buchbach (0 – 4)
20:00 Finished Ingolstadt II 0 – 1 Rosenheim (0 – 1)
20:30 Finished Furth II 1 – 1 SpVgg Bayreuth (1 – 1)
DrawGERMANY: DFB Pokal Women
19:00 Finished Saarbrucken W 0 – 15 Bayern Munich W  (0 – 7)
19:30 Finished Frankfurt W 0 – 2 Potsdam W  (0 – 2)
StandingsGIBRALTAR: Premier Division
21:30 Finished Europa FC 0 – 1 Lions Gibraltar (0 – 1)
StandingsGREECE: Football League
15:00 Finished Chania Kissamikos 1 – 2 Panachaiki (1 – 1)
DrawHUNGARY: Hungarian Cup
18:00 Finished Puskas Academy 0 – 1 DVTK
19:00 Finished Ujpest 2 – 1 MTK Budapest
StandingsICELAND: League Cup
22:30 Finished Akranes 3 – 0 Vikingur Reykjavik (1 – 0)
DrawINDIA: ISL – Play Offs
16:30 Finished  Chennaiyin 3 – 0 Goa
StandingsIRAQ: Super League
14:00 Finished Baghdad 1 – 0 Al Talaba (1 – 0)
14:00 Finished Zakho 2 – 1 Al Diwaniya (0 – 1)
DrawIRELAND: League Cup
22:00 After Pen. Wexford 0 – 1
(0 – 0)
Cobh Ramblers  (0 – 0)
StandingsISRAEL: Leumit League
19:30 Finished Beitar Tel Aviv 2 – 2 Hapoel Bnei Lod (1 – 1)
19:30 Finished Hapoel Afula 1 – 1 Hapoel Petah Tikva (1 – 0)
19:30 Finished Hapoel Kfar-Saba 0 – 2 Hapoel Hadera (0 – 1)
19:30 Finished Hapoel Tel Aviv 3 – 1 Ramat Hasharon (2 – 0)
19:30 Finished Ironi Nesher 0 – 1 H. Nazareth (0 – 0)
19:30 Finished M. Herzliya 2 – 2 H. Ironi Rishon (0 – 1)
19:30 Finished M. Nazareth 1 – 0 Hap. Ramat Gan (0 – 0)
StandingsITALY: Serie B
19:00 Finished Bari 1 – 1 Spezia
19:00 Finished Pescara 0 – 1 Carpi
StandingsLITHUANIA: A Lyga
18:00 Finished Palanga 1 – 1 Trakai (1 – 0)
StandingsNETHERLANDS: Reserve League
15:00 Finished Jong Feyenoord 6 – 0 Jong Cambuur (2 – 0)
15:00 Finished Jong Heracles 1 – 0 Jong Nijmegen (1 – 0)
19:30 Finished Jong FC Eindhoven 2 – 0 Jong Dordrecht (2 – 0)
19:30 Finished Jong Waalwijk 2 – 3 Jong Den Haag (1 – 1)
StandingsNORTHERN IRELAND: NIFL Premiership
21:45 Postponed Ballymena Ballinamallard
DrawNORTHERN IRELAND: Irish Cup
21:45 Finished Ballymena 1 – 2 Larne  (1 – 0)
21:45 Finished  Coleraine 1 – 0 Glentoran (1 – 0)
21:45 Finished Linfield 0 – 1 Cliftonville  (0 – 0)
StandingsPERU: Primera Division – Torneo de Verano
20:15 Finished Comerciantes Unidos 3 – 0 Alianza Lima
22:30 Finished Ayacucho 1 – 1 U. San Martin
DrawROMANIA: Romanian Cup
17:30 After ET  FC Botosani 3 – 2
(1 – 1)
Poli Iasi
StandingsRUSSIA: Division 2 – South
13:00 Finished FC Akademia 2 – 1 Mashuk (0 – 1)
StandingsSAUDI ARABIA: Division 1
15:05 Finished Najran 2 – 0 Al-Shoalah (0 – 0)
15:10 Finished Al Taee 3 – 1 Al-Hazm (1 – 1)
17:30 Finished Al Khaleej 0 – 0 Al Orubah (0 – 0)
18:10 Finished Al Wehda 3 – 0 Al-Nahda
StandingsSCOTLAND: Premiership
21:45 Postponed Hamilton Kilmarnock
StandingsSCOTLAND: Championship
21:45 Finished Dumbarton 1 – 0 Brechin (1 – 0)
21:45 Finished Dunfermline 1 – 0 Inverness (1 – 0)
21:45 Finished  Livingston 1 – 1 Morton (0 – 0)
21:45 Finished Queen of South 1 – 3 Dundee Utd (1 – 1)
StandingsSCOTLAND: League One
21:45 Finished Airdrieonians 2 – 1 Stranraer (1 – 1)
21:45 Finished Albion Rovers 1 – 1 Queen’s Park (1 – 0)
21:45 Finished  Alloa 1 – 2 East Fife (0 – 0)
21:45 Finished Forfar Athletic 2 – 1 Raith (0 – 0)
StandingsSCOTLAND: League Two
21:45 Finished Berwick 0 – 1 Stirling (0 – 1)
21:45 Finished Clyde 1 – 0 Elgin City (0 – 0)
21:45 Finished Edinburgh City 1 – 1 Cowdenbeath (0 – 0)
21:45 Finished Montrose 2 – 1 Annan (1 – 0)
21:45 Finished Peterhead 1 – 2 Stenhousemuir (0 – 2)
DrawSCOTLAND: FA Cup
21:45 After Pen. Kilmarnock 1 – 2
(0 – 0)
Aberdeen  (0 – 0)
DrawSLOVAKIA: Slovak Cup
17:00 Finished Poprad 0 – 2 Ruzomberok  (0 – 1)
18:00 Finished  Trnava 2 – 0 Dun. Streda  (0 – 0)
StandingsSLOVENIA: Prva liga
17:00 Finished Maribor 1 – 2 Domzale
19:00 Finished Krsko 1 – 1 Ankaran Hrvatini
DrawSOUTH AFRICA: Nedbank Cup
19:30 Finished  Mamelodi Sundowns 2 – 1 EC Bees (0 – 1)
DrawSWEDEN: Svenska Cupen – Play Offs
19:30 Finished  AIK 2 – 0 Orebro 
StandingsTANZANIA: Ligi Kuu Bara
15:00 Finished Kagera Sugar 1 – 0 Mwadui (1 – 0)
StandingsUGANDA: Premier League
15:00 Finished BUL 3 – 2 Police (2 – 1)
15:30 Finished Bright Stars 0 – 0 Proline (0 – 0)
15:30 Finished Express FC 4 – 0 Soana (2 – 0)
StandingsUKRAINE: Youth League – Winners stage
14:00 Finished Shakhtar Donetsk U21 6 – 0 Mariupol U21 (2 – 0)
StandingsVENEZUELA: Primera Division – Apertura
01:00 Finished Mineros 0 – 1 Puerto Cabello (0 – 0)
WORLD: Club Friendly
20:00 Finished Taftea IK (Swe) 0 – 4 Umea FC (Swe) (0 – 1)
20:30 Finished Gralla (Aut) 0 – 6 Usv RB Hof (Aut) (0 – 3)
StandingsWORLD: Viareggio Cup
16:00 Finished Ascoli U19 2 – 1 Pontedera U19 (2 – 0)
16:00 Finished Bologna U19 0 – 4 FK Rigas U19 (0 – 1)
16:00 Finished Cagliari U19 2 – 0 Quindio U19 (2 – 0)
16:00 Finished Genoa U19 6 – 0 Lucchese U19 (4 – 0)
16:00 Finished Pro Vercelli U19 2 – 1 UYSS New York U19 (0 – 0)
16:00 Finished Spal U19 2 – 1 AZ Alkmaar U19  (1 – 0)
16:15 Finished Juventus U19 2 – 2 Rijeka U19 (0 – 2)
18:00 Finished Fiorentina U19 2 – 2 Giannina U19 (1 – 1)
18:15 Finished AC Milan U19 1 – 0 C.A.I U19 (1 – 0)
21:30 Finished Benevento U19 3 – 0 Euro New York U19 (2 – 0)
WORLD: Friendly International Women
11:00 Finished Cyprus U19 W 0 – 2 FYR Macedonia U19 W (0 – 2)