Soccer Score Board Sat 10 March

ENGLAND: Premier League
14:30 Finished Manchester United 2 – 1 Liverpool
17:00 Finished Everton 2 – 0 Brighton 
17:00 Finished Huddersfield 0 – 0 Swansea 
17:00 Finished Newcastle 3 – 0 Southampton
17:00 Finished West Brom 1 – 4 Leicester
17:00 Finished West Ham 0 – 3 Burnley
19:30 Finished Chelsea 2 – 1 Crystal Palace
StandingsFRANCE: Ligue 1
18:00 Finished Paris SG 5 – 0 Metz
21:00 Finished Bordeaux 0 – 0 Angers
21:00 Finished Dijon 1 – 1 Amiens
21:00 Finished Lille 1 – 1 Montpellier
21:00 Finished Nantes 1 – 0 Troyes
21:00 Finished Rennes 1 – 1 St Etienne
StandingsGERMANY: Bundesliga
16:30 Finished Bayern Munich 6 – 0 Hamburger SV
16:30 Finished Hannover 1 – 3 Augsburg
16:30 Finished Hertha Berlin 0 – 0 Freiburg
16:30 Finished Hoffenheim 3 – 0 Wolfsburg
19:30 Finished Bayer Leverkusen 2 – 0 B. Monchengladbach
StandingsITALY: Serie A
21:45 Finished Verona 1 – 0 Chievo
StandingsNETHERLANDS: Eredivisie
19:30 Finished  Den Haag 0 – 2 Breda
20:45 Finished Venlo 2 – 3 Excelsior
20:45 Finished Willem II 5 – 0 PSV 
21:45 Finished Roda 0 – 2 Sparta Rotterdam
StandingsSPAIN: LaLiga
14:00 Finished Eibar 1 – 2 Real Madrid
17:15 Finished Sevilla 0 – 2 Valencia
19:30 Finished Getafe 0 – 1 Levante 
21:45 Finished  Malaga 0 – 2 Barcelona
StandingsALBANIA: Super League
15:00 Finished Kamza 0 – 0 Vllaznia (0 – 0)
15:00 Finished  Kukesi 3 – 2 Teuta  (1 – 1)
15:00 Finished Laci 4 – 2 Flamurtari (2 – 0)
18:00 Finished Partizani 3 – 0 Luftetari Gjirokastra (1 – 0)
18:00 Finished Skenderbeu 3 – 1 Lushnja (2 – 1)
StandingsALGERIA: Ligue 1
17:00 Finished Bel Abbes 1 – 0 USM Blida (0 – 0)
17:00 Finished Hussein Dey 0 – 0 Saoura  (0 – 0)
17:00 Finished Tadjenant 1 – 2 Paradou (0 – 1)
18:00 Finished Constantine 1 – 0 CR Belouizdad (1 – 0)
StandingsARGENTINA: Superliga
00:00 Finished Gimnasia L.P. 0 – 2 Banfield
00:00 Finished Godoy Cruz 1 – 0 Arsenal Sarandi 
02:15 Finished Talleres Cordoba 3 – 1 Atl. Tucuman 
22:00 Finished Chacarita Juniors 1 – 1 Racing Club
22:00 Finished Olimpo Bahia Blanca 0 – 3 Colon Santa FE
StandingsARGENTINA: Primera B Nacional
02:00 Finished Atl. Rafaela 1 – 1 All Boys  (0 – 0)
22:00 Finished Deportivo Riestra 0 – 0 Agropecuario (0 – 0)
22:00 Finished Deportivo Moron 1 – 1 Club Atletico Mitre (0 – 0)
22:00 Finished Los Andes 0 – 0 Flandria (0 – 0)
22:00 Finished Nueva Chicago 2 – 4 Almagro (1 – 1)
StandingsARGENTINA: Primera B Metropolitana
01:00 Finished Talleres (R.E) 1 – 2 Colegiales (0 – 1)
01:05 Finished CA Estudiantes 1 – 1 Almirante Brown (1 – 1)
02:00 Finished Platense 0 – 0 San Miguel (0 – 0)
22:00 Finished Acassuso 2 – 0 Villa San Carlos (0 – 0)
22:00 Finished Barracas Central 3 – 1 Atletico Atlanta  (1 – 1)
22:00 Finished  Def. de Belgrano 2 – 2 San Telmo (1 – 2)
22:00 Finished Tristan Suarez 1 – 1 Deportivo Espanol (1 – 1)
StandingsARMENIA: Premier League
12:00 Finished Shirak Gyumri 2 – 1 Gandzasar (0 – 1)
StandingsAUSTRALIA: A-League
10:50 Finished WS Wanderers 4 – 1 Wellington Phoenix
13:00 Finished Perth Glory 3 – 1 Central Coast Mariners
Live StandingsAUSTRALIA: NPL NSW
10:00 Finished Manly Utd 1 – 2 APIA Tigers (1 – 0)
10:00 Finished Marconi Stallions 1 – 0 Sydney Utd (1 – 0)
10:45 Finished Sydney FC U21 3 – 1 Hakoah Sydney (1 – 1)
StandingsAUSTRALIA: NPL Victoria
10:00 Finished Dandenong Thunder 0 – 1 Heidelberg Utd (0 – 0)
11:00 Finished Hume City 2 – 5 Avondale FC (0 – 2)
StandingsAUSTRALIA: Brisbane Premier League
09:00 Finished University of Queensland 1 – 1 Gravatt (1 – 1)
09:30 Postponed Virginia United Taringa
10:00 Finished Acacia Ridge 2 – 4 North Pine (1 – 2)
10:30 Finished Grange Thistle 4 – 0 The Gap (2 – 0)
StandingsAUSTRALIA: NPL Western Australia
09:00 Finished  ECU Joondalup 0 – 0 Subiaco (0 – 0)
09:00 Finished Sorrento 4 – 3 Forrestfield (2 – 2)
11:00 Finished Stirling Lions 0 – 4 Bayswater (0 – 3)
13:00 Finished Floreat Athena 2 – 0 Balcatta (1 – 0)
StandingsAUSTRALIA: NPL South Australian
06:30 Finished West Adelaide 0 – 2 NE Metrostars (0 – 1)
10:30 Finished  Adelaide Olympic 1 – 1 Adelaide Comets  (1 – 0)
10:30 Finished Campbelltown City 4 – 1 South Adelaide  (0 – 1)
Live StandingsAUSTRALIA: NPL Queensland
09:00 Finished SWQ Thunder 0 – 1 North Queensland United (0 – 0)
10:00 Finished Moreton Bay Utd 3 – 2 Magpies Crusaders (2 – 2)
10:00 Finished Queensland Lions 0 – 1 Western Pride (0 – 0)
10:30 Finished Brisbane City 2 – 2 Brisbane U21 (1 – 2)
11:00 Finished  Gold Coast 2 – 2 Olympic FC (0 – 0)
StandingsAUSTRIA: Tipico Bundesliga
17:00 Finished Altach 0 – 0 Rapid Vienna
19:30 Finished AC Wolfsberger 0 – 3 LASK Linz
19:30 Finished Admira 2 – 4 Sturm Graz
19:30 Finished Austria Vienna 4 – 0 St. Polten
StandingsAUSTRIA: Regionalliga East
15:00 Postponed Stadlau Wiener Sportklub
16:30 Finished Bruck Leitha 2 – 2 Parndorf (1 – 0)
StandingsAZERBAIJAN: Premier League
15:00 Finished Sabail 0 – 1 SumQayit (0 – 0)
17:00 Finished Qarabag 2 – 0 Zira (2 – 0)
StandingsBAHRAIN: Premier League
16:15 Finished Al-Ittihad 2 – 2 Al-Najma (1 – 2)
DrawBELARUS: Super Cup
15:30 Finished BATE 1 – 2 Brest  (0 – 2)
DrawBELGIUM: Proximus League – Promotion
21:00 Finished  Cercle Brugge KSV 3 – 1 Beerschot Wilrijk (2 – 0)
StandingsBOSNIA AND HERZEGOVINA: Premier League – Championship Group
16:00 Finished Zrinjski 1 – 1 Radnik Bijeljina (0 – 1)
StandingsBOSNIA AND HERZEGOVINA: Premier League – Relegation Group
16:00 Finished Mladost DK 1 – 0 NK Vitez (0 – 0)
StandingsBRAZIL: Campeonato Carioca – Taca Rio
20:45 Finished Madureira 1 – 3 Vasco (0 – 2)
21:00 Finished  Boavista 0 – 2 Bangu (0 – 1)
StandingsBRAZIL: Campeonato Cearense – Second stage
21:00 Finished Iguatu 0 – 2 Floresta EC (0 – 0)
StandingsBRAZIL: Campeonato Goiano
21:00 Finished Vila Nova FC 2 – 1 Gremio Anapolis  (0 – 0)
StandingsBRAZIL: Campeonato Paranaense – Second stage
21:00 Finished Atletico-PR 7 – 1 Rio Branco PR  (3 – 1)
StandingsBRAZIL: Campeonato Potiguar – Second stage
00:30 Finished America RN 4 – 1 Assu RN (1 – 1)
StandingsBRAZIL: Campeonato Sergipano – Second stage
20:35 Finished Lagarto 0 – 2 Itabaiana (0 – 1)
StandingsBRAZIL: Campeonato Piauiense
23:00 Finished Piaui 2 – 2 Parnahyba (1 – 1)
StandingsBRAZIL: Copa do Nordeste
21:00 Finished Ceara 2 – 1 Sampaio Correa (1 – 1)
21:00 Finished  CRB 1 – 1 Santa Cruz  (1 – 0)
21:00 Finished Nautico 1 – 0 Bahia (1 – 0)
23:15 Finished Globo 1 – 0 Ferroviario (0 – 0)
StandingsBULGARIA: Parva Liga
15:00 Finished  Lok. Plovdiv 0 – 2 Beroe
17:30 Finished Ludogorets 3 – 1 Cherno More
StandingsBULGARIA: Vtora liga
12:30 Finished Nesebar 2 – 0 Botev Vratsa (1 – 0)
15:30 Finished Chernomorets Balchik 0 – 0 Oboriste (0 – 0)
15:30 Finished Lok. Gorna 3 – 0 Sozopol (0 – 0)
15:30 Finished Lok. Sofia 4 – 2 Maritsa Plovdiv (3 – 2)
15:30 Finished Neftochimic Burgas 0 – 3 Montana (0 – 2)
15:30 Finished Strumska Slava 1 – 3 Tsarsko Selo (0 – 2)
StandingsCHINA: Super League
09:30 Finished Tianjin Quanjian 1 – 2 Beijing Renhe
13:35 Finished Guangzhou R&F 2 – 0 Dalian Yifang F.C.
13:35 Finished Shandong Luneng 2 – 0 Chongqing Lifan
13:35 Finished Shanghai Shenhua 0 – 2 Shanghai SIPG
StandingsCHINA: Jia League
09:30 Finished Beijing 3 – 0 Zhejiang Yiteng (2 – 0)
09:30 Finished Hangzhou Greentown 2 – 0 Nei Mongol (0 – 0)
09:30 Finished Liaoning 2 – 0 Xinjiang Tianshan (2 – 0)
09:30 Finished Meizhou Meixian Techand 0 – 1 Yanbian (0 – 1)
09:30 Finished Shijiazhuang 2 – 1 Meizhou Hakka (1 – 1)
StandingsCOLOMBIA: Liga Aguila – Apertura
03:00 Finished Junior 2 – 1 Dep. Cali
DrawCOLOMBIA: Copa Aguila
22:15 Finished U. Magdalena 0 – 0 Llaneros (0 – 0)
StandingsCOLOMBIA: Liga Aguila Women
01:30 FRO Orsomarso W America de Cali W
StandingsCROATIA: 1. HNL
16:00 Finished  D. Zagreb 1 – 4 Lok. Zagreb
18:00 Finished Hajduk Split 3 – 2 Istra 1961 
StandingsCROATIA: 2. HNL
14:00 Finished Gorica 3 – 0 Hajduk Split 2 (1 – 0)
16:00 Finished Dragovoljac 2 – 2 Sesvete (2 – 2)
16:00 Finished Dugopolje 2 – 0 Sibenik (0 – 0)
16:00 Finished Novigrad 1 – 1 NK Dinamo Zagreb 2
16:00 Finished Varazdin 2 – 0 Solin (0 – 0)
StandingsCYPRUS: First Division – Championship Group
17:00 Finished AEL Limassol 2 – 1 Omonia (1 – 0)
StandingsCYPRUS: First Division – Relegation Group
16:00 Finished Doxa 2 – 6 Nea Salamis (1 – 1)
19:00 Finished Alki Oroklini 3 – 1 Ol. Nicosia (1 – 1)
StandingsCYPRUS: Division 2
15:00 Finished Karmiotissa 0 – 3 Othellos Athienou
15:00 Finished Omonia Aradippou 3 – 2 ASIL Lysi (2 – 1)
15:00 Finished Paeek 1 – 0 Halkanoras
15:00 Finished PO Xylotympou 2006 1 – 1 Voroklinis
15:00 Finished Zakakiou 0 – 0 Thoi Lakatamias (0 – 0)
StandingsCZECH REPUBLIC: 1. Liga
16:00 Finished Brno 0 – 3 Mlada Boleslav
16:00 Finished Karvina 1 – 1 Sparta Prague
16:00 Finished Slovacko 1 – 0 Bohemians 1905
20:00 Finished Teplice 2 – 1 Zlin
StandingsCZECH REPUBLIC: Division 2
11:15 Finished Olympia Prague 0 – 0 Trinec (0 – 0)
15:30 Postponed Frydek-Mistek Znojmo
15:30 Finished Pribram 3 – 1 Mas Taborsko (2 – 1)
StandingsDENMARK: Superliga
17:00 Finished Hobro 1 – 1 Silkeborg
StandingsECUADOR: Serie A – First stage
03:00 Finished Tecnico U. 0 – 2 U. Catolica
23:00 Finished  Ind. del Valle 1 – 1 Guayaquil City 
23:30 Finished Emelec 4 – 1 Dep. Cuenca
StandingsENGLAND: Championship
17:00 Finished Burton 0 – 0 Bristol City
17:00 Finished Cardiff 3 – 2 Birmingham
17:00 Finished Hull City 4 – 3 Norwich
17:00 Finished Ipswich 0 – 0 Sheffield Utd
17:00 Finished Middlesbrough 3 – 1 Barnsley
17:00 Finished Millwall 1 – 0 Brentford
17:00 Finished Preston 1 – 2 Fulham
17:00 Finished QPR 1 – 0 Sunderland 
17:00 Finished Reading 2 – 2 Leeds
17:00 Finished Sheffield Wed 1 – 1 Bolton
19:30 Finished Aston Villa 4 – 1 Wolves
StandingsENGLAND: League One
17:00 Finished AFC Wimbledon 2 – 1 Oxford Utd (1 – 1)
17:00 Finished Blackburn 3 – 0 Blackpool (1 – 0)
17:00 Postponed Bradford Milton Keynes Dons
17:00 Finished Bristol Rovers 1 – 1 Northampton  (1 – 0)
17:00 Finished Bury 2 – 2 Oldham (2 – 1)
17:00 Finished Fleetwood Town 1 – 1 Plymouth (0 – 1)
17:00 Finished Peterborough 4 – 1 Charlton (1 – 0)
17:00 Finished Portsmouth 1 – 3 Gillingham (1 – 0)
17:00 Finished Rotherham 0 – 1 Rochdale (0 – 0)
17:00 Finished Shrewsbury 2 – 0 Walsall (1 – 0)
17:00 Finished Southend 0 – 0 Doncaster (0 – 0)
17:00 Finished Wigan 3 – 3 Scunthorpe (2 – 2)
StandingsENGLAND: League Two
17:00 Finished Chesterfield 1 – 3 Lincoln City (1 – 1)
17:00 Finished Coventry 1 – 0 Barnet (0 – 0)
17:00 Finished Crawley Town 1 – 1 Morecambe (0 – 0)
17:00 Finished Exeter 1 – 1 Carlisle (1 – 0)
17:00 Finished Forest Green 1 – 2 Notts County (0 – 1)
17:00 Finished Grimsby Town 1 – 1 Port Vale (0 – 1)
17:00 Finished Luton 1 – 2 Accrington (0 – 1)
17:00 Finished Mansfield 1 – 1 Colchester (1 – 0)
17:00 Finished Stevenage 2 – 2 Crewe (1 – 0)
17:00 Finished Swindon 0 – 3 Cheltenham (0 – 1)
17:00 Finished Wycombe 1 – 1 Cambridge Utd (1 – 0)
17:00 Finished Yeovil 0 – 2 Newport (0 – 0)
StandingsENGLAND: Vanarama National League
17:00 Finished Bromley 2 – 1 Guiseley  (0 – 0)
17:00 Finished Dagenham & Red. 0 – 4 Tranmere (0 – 0)
17:00 Postponed Eastleigh Dover Ath.
17:00 Finished  Fylde 7 – 1 Aldershot (5 – 1)
17:00 Finished Gateshead 7 – 1 Maidenhead (2 – 1)
17:00 Finished  Hartlepool 0 – 0 Boreham Wood (0 – 0)
17:00 Finished Leyton Orient 1 – 1 Ebbsfleet (1 – 1)
17:00 Finished Macclesfield 3 – 1 Barrow (1 – 1)
17:00 Finished Maidstone 1 – 0 Torquay (0 – 0)
17:00 Finished Sutton 1 – 0 Solihull  (1 – 0)
17:00 Finished Woking 1 – 3 Halifax (0 – 1)
StandingsENGLAND: Vanarama National League North
17:00 Finished Bradford PA 3 – 3 Alfreton (1 – 2)
17:00 Finished Darlington 1 – 0 Curzon (0 – 0)
17:00 Finished Gainsborough 1 – 0 Kidderminster (0 – 0)
17:00 Finished Harrogate 6 – 0 United of Manchester (3 – 0)
17:00 Postponed Leamington Chorley
17:00 Finished Nuneaton 2 – 2 North Ferriby (2 – 1)
17:00 Postponed Salford Blyth Spartans
17:00 Finished Southport 3 – 0 Tamworth (1 – 0)
17:00 Finished Stockport 0 – 1 Brackley (0 – 0)
17:00 Postponed Telford Spennymoor
17:00 Finished  York 1 – 0 Boston  (0 – 0)
StandingsENGLAND: Vanarama National League South
17:00 Finished Braintree 2 – 2 Wealdstone (2 – 0)
17:00 Postponed Concord Bognor
17:00 Finished Dartford 0 – 1 Poole Town (0 – 0)
17:00 Finished East Thurrock 0 – 1 Welling (0 – 0)
17:00 Finished Eastbourne Borough 0 – 1 Gloucester City (0 – 1)
17:00 Finished Hampton & Richmond 3 – 1 Weston (2 – 1)
17:00 Postponed Hemel Bath City
17:00 Finished Hungerford 1 – 1 Chelmsford (1 – 0)
17:00 Finished Oxford City 0 – 1 Havant & Waterlooville (0 – 1)
17:00 Finished St. Albans 0 – 1 Truro (0 – 1)
17:00 Finished  Whitehawk 1 – 3 Chippenham Town (0 – 1)
StandingsENGLAND: Southern Premier League
17:00 Finished Banbury 4 – 1 Farnborough (1 – 0)
17:00 Finished Basingstoke 1 – 0 St. Neots (1 – 0)
17:00 Finished Biggleswade Town 1 – 2 Weymouth (0 – 2)
17:00 Finished Bishop’s Stortford 3 – 0 Redditch (0 – 0)
17:00 Finished Chesham 0 – 0 Hitchin (0 – 0)
17:00 Finished Dorchester 1 – 2 Merthyr Town (0 – 1)
17:00 Postponed Gosport Kettering
17:00 Finished Hereford 0 – 2 Kings Lynn (0 – 0)
17:00 Finished Royston 4 – 0 Kings Langley (1 – 0)
17:00 Finished Slough 2 – 1 Frome (0 – 1)
17:00 Postponed St Ives Stratford
17:00 Finished Tiverton 7 – 1 Dunstable Town  (3 – 0)
StandingsENGLAND: Northern Premier League
17:00 Postponed Altrincham Mickleover
17:00 Finished Ashton Utd 3 – 0 Halesowen (1 – 0)
17:00 Postponed Buxton Nantwich
17:00 Finished Marine 2 – 0 Hednesford (1 – 0)
17:00 Postponed Matlock Stourbridge
17:00 Postponed Shaw Lane Sutton Coldfield
17:00 Finished Stafford 2 – 2 Lancaster (1 – 0)
17:00 Finished Warrington 2 – 0 Barwell (0 – 0)
17:00 Postponed Whitby Grantham Town
17:00 Postponed Witton Farsley
17:00 Finished Workington 3 – 4 Stalybridge (1 – 2)
StandingsENGLAND: Bostik League
17:00 Postponed Billericay Staines
17:00 Finished Brightlingsea 2 – 2 Dulwich Hamlet (1 – 1)
17:00 Postponed Burgess Hill Leatherhead
17:00 Finished Enfield Town 3 – 0 Lowestoft (1 – 0)
17:00 Finished Harlow 4 – 3 Metropolitan (1 – 0)
17:00 Finished Harrow 0 – 3 Folkestone (0 – 0)
17:00 Finished Hendon 1 – 1 Margate (1 – 1)
17:00 Finished Kingstonian 1 – 3 Leiston (0 – 1)
17:00 Finished Needham Market 1 – 3 Merstham (1 – 2)
17:00 Finished Tonbridge 1 – 2 Worthing (0 – 0)
17:00 Finished Tooting & Mitcham 1 – 2 Dorking (1 – 2)
17:00 Finished Wingate & Finchley 2 – 4 Thurrock (2 – 1)
StandingsENGLAND: Premier League 2
16:00 Finished Arsenal U23 1 – 3 Tottenham U23 (1 – 2)
16:00 Finished Fulham U23 0 – 3 Wolves U23 (0 – 2)
StandingsENGLAND: Professional Development League
19:00 Finished Hull City U23 0 – 2 Leeds U23 (0 – 0)
StandingsESTONIA: Meistriliiga
13:00 Finished Parnu JK Vaprus 0 – 1 Tammeka (0 – 1)
13:00 Finished  Tulevik 1 – 0 Tallinna Kalev (1 – 0)
16:00 Finished Narva 2 – 2 Kalju (1 – 0)
StandingsESTONIA: Esiliiga
13:00 Finished Keila JK 0 – 9 Flora U21 (0 – 4)
StandingsEUROPE: Euro U17 – Second stage
15:00 Finished Iceland U17 0 – 3 Turkey U17 (0 – 1)
18:00 Finished Italy U17 0 – 2 Netherlands U17 (0 – 1)
StandingsFINLAND: Suomen Cup
14:00 Finished GrIFK 2 – 1 Viikingit (1 – 0)
14:00 Finished Honka Akatemia 0 – 7 Inter Turku (0 – 2)
14:00 Finished JJK Jyvaskyla 1 – 2 Haka (1 – 0)
14:00 Finished KTP 6 – 1 PEPO  (2 – 1)
14:00 Finished KuPS 2 – 0 Rovaniemi (1 – 0)
14:00 Finished PS Kemi 1 – 2 AC Oulu (1 – 0)
14:00 Finished TPS 0 – 0 Ekenas (0 – 0)
15:00 Finished AC Kajaani 2 – 0 MuSa (2 – 0)
15:00 Finished Honka 2 – 1 HJK (1 – 0)
StandingsFRANCE: Ligue 2
16:00 Finished Paris FC 2 – 0 Sochaux
StandingsFRANCE: National
16:00 Finished  Chambly 0 – 1 Red Star (0 – 0)
StandingsFYR OF MACEDONIA: First League
15:00 Finished  Rabotnicki 0 – 2 Shkendija (0 – 1)
15:00 Finished Renova 1 – 0 Pelister (0 – 0)
StandingsGEORGIA: Erovnuli Liga
13:00 Finished Rustavi 0 – 1 Torpedo Kutaisi (0 – 1)
16:00 Finished Poti 1 – 4 Saburtalo Tbilisi (1 – 0)
StandingsGERMANY: 2. Bundesliga
14:00 Finished Bochum 1 – 1 Holstein Kiel
14:00 Finished Darmstadt 1 – 1 Ingolstadt
14:00 Finished Greuther Furth 2 – 1 Kaiserslautern
14:00 Finished St. Pauli 0 – 0 Braunschweig
StandingsGERMANY: 3. Liga
15:00 Finished Hansa Rostock 2 – 3 Paderborn (2 – 0)
15:00 Finished  Lotte 0 – 2 Fortuna Koln (0 – 1)
15:00 Finished Meppen 1 – 1 Unterhaching (0 – 1)
15:00 Finished Preussen Munster 2 – 2 Jena (1 – 2)
15:00 Finished Sonnenhof Grossaspach 1 – 3 Wehen (1 – 1)
15:00 Finished SV Werder Bremen II 0 – 0 Zwickau (0 – 0)
15:00 Finished Wurzburger Kickers 1 – 0 VfL Osnabruck (1 – 0)
StandingsGERMANY: Regionalliga North
13:00 Finished Wolfsburg II 4 – 0 Hannover II (1 – 0)
14:30 Postponed SC Weiche-08 Braunschweig II
16:00 Postponed Eutin St. Pauli II
17:00 Finished Jeddeloh 4 – 0 Luneburger Hansa (3 – 0)
StandingsGERMANY: Regionalliga Nordost
15:00 Finished Bautzen 1 – 2 BFC Dynamo (0 – 0)
StandingsGERMANY: Regionalliga West
15:00 Finished Bonner 1 – 2 Westfalia Rhynern (0 – 1)
15:00 Postponed Dortmund II Viktoria Koln
15:00 Finished Erndtebruck 1 – 3 Oberhausen (1 – 0)
15:00 Finished Rodinghausen 0 – 1 Wuppertaler (0 – 0)
15:00 Finished Uerdingen 1 – 1 Verl (0 – 1)
15:00 Finished Wiedenbruck 5 – 1 Wegberg-Beeck (3 – 0)
16:30 Finished Koln II 2 – 2 B. Monchengladbach II (1 – 1)
StandingsGERMANY: Regionalliga Sudwest
14:00 Finished Hoffenheim II 0 – 1 Freiburg II (0 – 1)
15:00 Finished  Mannheim 2 – 2 Walldorf (1 – 1)
15:00 Finished Saarbrucken 2 – 1 Worms (1 – 0)
15:00 Finished Schott Mainz 4 – 1 Stutt. Kickers (1 – 0)
15:00 Finished Stadtallendorf 1 – 2 TuS Koblenz (1 – 1)
15:00 Finished TSV Steinbach 7 – 0 Rochling  (2 – 0)
15:00 Finished Ulm 2 – 1 Elversberg (0 – 0)
StandingsGERMANY: Regionalliga Bayern
13:30 Finished Bayern II 2 – 1 Augsburg II (2 – 0)
14:00 Finished SpVgg Bayreuth 1 – 3 Eichstatt (0 – 1)
15:00 Finished Burghausen 0 – 0 Unterfohring (0 – 0)
15:00 Finished Memmingen 3 – 4 Schweinfurt (1 – 1)
15:00 Finished Nurnberg II 3 – 0 Illertissen (2 – 0)
15:00 Finished  Rosenheim 2 – 2 Garching (2 – 1)
15:00 Finished Schalding 1 – 3 Ingolstadt II  (1 – 2)
StandingsGERMANY: Junioren Bundesliga North
12:00 Finished Union Berlin U19 2 – 2 Hamburger SV U19 (2 – 2)
14:00 Finished Braunschweig U19 0 – 4 Hertha U19 (0 – 2)
16:00 FRO Hannover U19 Holstein Kiel U19
StandingsGERMANY: Junioren Bundesliga South
12:00 Finished Bayern U19 4 – 0 Stuttgart U19 (1 – 0)
12:00 Finished Freiburg U19 0 – 1 Augsburg U19 (0 – 0)
12:00 Finished Mainz U19 1 – 1 Eintracht Frankfurt U19 (1 – 1)
14:00 FRO Heidenheim U19 Kaiserslautern U19
14:00 Finished  Karlsruher U19 4 – 1 Wehen U19 (2 – 0)
StandingsGERMANY: Junioren Bundesliga West
12:00 Finished  Koln U19 2 – 2 Dusseldorf U19 (2 – 1)
StandingsGIBRALTAR: Premier Division
19:15 Finished Gibraltar Phoenix 0 – 1 Lynx  (0 – 0)
21:30 Finished Glacis United 6 – 4 Manchester 62 (3 – 1)
StandingsGREECE: Super League
15:00 Finished AEL Larissa 0 – 0 Kerkyra 
17:15 Finished Panionios 2 – 2 Atromitos
19:30 Finished Panathinaikos 1 – 1 Asteras Tripolis
StandingsGREECE: Football League
15:00 Finished Panserraikos 2 – 1 Apollon Larissa (2 – 0)
StandingsHONG KONG: Premier League
08:30 Finished Southern District 2 – 1 Warriors (0 – 1)
StandingsHUNGARY: OTP Bank Liga
15:30 Finished Debrecen 1 – 2 Ujpest
18:00 Finished Ferencvaros 5 – 0 Balmazujvaros Sport
18:00 Finished Mezokovesd-Zsory 2 – 1 Haladas
18:00 Finished Paks 3 – 1 Puskas Academy
18:00 Finished Vasas 2 – 1 Honved
20:30 Finished Videoton 4 – 1 DVTK
StandingsHUNGARY: Merkantil Bank Liga
18:00 Finished MTK Budapest 2 – 0 Szolnoki MAV (0 – 0)
StandingsICELAND: League Cup
14:00 Finished Keflavik 3 – 1 Haukar (0 – 0)
14:30 Finished Stjarnan 3 – 0 Olafsvik (2 – 0)
16:00 Finished Njardvik 2 – 2 Vestmannaeyjar (1 – 2)
19:00 Finished Kopavogur 4 – 3 Thor Akureyri (3 – 2)
19:15 Finished Fjolnir 4 – 0 Leiknir (2 – 0)
21:00 Finished Magni 3 – 1 Throttur  (1 – 0)
DrawINDIA: ISL – Play Offs
16:30 Finished Goa 1 – 1 Chennaiyin
StandingsIRAQ: Super League
14:00 Postponed Al Naft Al Minaa
16:00 Finished  Al Quwa Al Jawiya 1 – 0 Al Shorta  (0 – 0)
StandingsIRELAND: Division 1
21:30 Finished Longford 3 – 0 Wexford (1 – 0)
StandingsISRAEL: Ligat ha’Al
18:00 Finished Yehuda 0 – 1 Netanya (0 – 1)
18:15 Finished Hapoel Haifa 1 – 0 Moadon Sport Ashdod (0 – 0)
19:00 Finished Ashkelon 0 – 0 Maccabi Haifa (0 – 0)
20:30 Finished H. Beer Sheva 2 – 0 Sakhnin  (1 – 0)
StandingsITALY: Serie B
16:00 Finished Bari 2 – 2 Pro Vercelli
16:00 Finished Cesena 0 – 0 Carpi
16:00 Finished Cremonese 1 – 1 Cittadella
16:00 Finished Perugia 2 – 0 Foggia
16:00 Finished Pescara 1 – 4 Parma
16:00 Finished Spezia 1 – 1 Ternana
16:00 Finished Venezia 1 – 0 Ascoli 
19:00 Finished Palermo 1 – 0 Frosinone
StandingsITALY: Serie C – Group A
15:30 Finished Arzachena 1 – 3 Carrarese (0 – 3)
15:30 Finished Cuneo 0 – 0 Olbia (0 – 0)
15:30 Finished Giana Erminio 0 – 2 Livorno (0 – 1)
17:30 Postponed Arezzo Monza
17:30 Finished Lucchese 0 – 0 Gavorrano (0 – 0)
17:30 Finished Pisa 1 – 1 Alessandria (1 – 0)
19:30 Finished Prato 1 – 0 Pro Piacenza (0 – 0)
21:30 Finished Pistoiese 3 – 0 Pontedera (3 – 0)
21:30 Finished Siena 1 – 0 Viterbese (1 – 0)
StandingsITALY: Primavera 1
14:00 Finished AC Milan U19 2 – 1 Lazio U19 (1 – 0)
15:30 Finished AS Roma U19 0 – 0 Udinese U19 (0 – 0)
15:30 Finished Bologna U19 1 – 2 Sampdoria U19 (1 – 1)
15:30 Finished Torino U19 2 – 3 Chievo U19 (2 – 2)
16:00 Finished Fiorentina U19 2 – 0 Juventus U19 (2 – 0)
StandingsJAPAN: J-League
06:00 Finished Kawasaki Frontale 2 – 0 G-Osaka
06:00 Finished Yokohama M. 1 – 2 Sagan Tosu
07:00 Finished V-Varen Nagasaki 1 – 1 Urawa
07:00 Finished Vegalta Sendai 1 – 1 Kobe
08:00 Finished Iwata 2 – 0 FC Tokyo
08:00 Finished Kashima 0 – 1 Hiroshima
08:00 Finished Kashiwa 1 – 1 C-Osaka
12:00 Finished Sapporo 1 – 3 Shimizu
Live StandingsJAPAN: J-League Division 2
09:00 Finished Omiya Ardija 0 – 1 Tokushima (0 – 0)
StandingsJORDAN: Premier League
16:00 Finished Shabab Al Ordon 1 – 1 Al Buqaa (0 – 0)
18:30 Finished Al Wehdat 0 – 0 Al Ahli (0 – 0)
StandingsKENYA: Premier League
13:00 Finished Kariobangi Sharks 0 – 0 Sofapaka (0 – 0)
14:00 Finished Kakamega Homeboyz 0 – 1 Ulinzi Stars (0 – 0)
14:00 Finished Rangers 0 – 0 Wazito (0 – 0)
14:00 Finished Tusker 0 – 0 Thika Utd. (0 – 0)
14:00 Finished Zoo Kericho 0 – 0 Vihiga United (0 – 0)
15:15 Finished Mathare Utd. 3 – 4 Leopards  (3 – 2)
StandingsKOSOVO: Superliga
14:00 Finished KF Feronikeli 1 – 0 Drenica (0 – 0)
StandingsLUXEMBOURG: National Division
17:00 Finished Rodange 1 – 2 Dudelange (0 – 0)
StandingsMALAYSIA: Super League
15:00 Finished Kuala Lumpur 4 – 3 Kedah (1 – 1)
15:00 Finished Pahang 4 – 0 Negeri Sembilan (2 – 0)
15:00 Finished Terengganu 0 – 1 Johor DT (0 – 1)
StandingsMALAYSIA: Premier League
10:45 Finished UKM 1 – 2 Terengganu 2 (1 – 1)
15:00 Finished  UiTM 1 – 1 Felcra (1 – 0)
StandingsMALDIVES: Male League
13:00 Finished Green Streets 1 – 2 Club Eagles
StandingsMALTA: Premier League
15:00 Finished Senglea Athletics 0 – 0 Floriana (0 – 0)
15:00 Finished Sliema 1 – 0 St. Andrews (0 – 0)
17:00 Finished Birkirkara 1 – 3 Balzan (0 – 1)
17:00 Finished Naxxar Lions 1 – 4 Hamrun (1 – 2)
StandingsMALTA: Division 1
15:00 Finished Zejtun Corinthians 3 – 0 Melita FC
17:15 Finished Pembroke 0 – 1 Qormi
Live StandingsMEXICO: Primera Division – Clausura
03:00 Finished  Monarcas 2 – 0 Veracruz
05:00 Finished Atlas 1 – 0 Puebla 
StandingsMEXICO: Liga de Ascenso – Clausura
03:00 Finished Atlante 1 – 0 Tampico Madero (0 – 0)
04:00 Finished Atl. San Luis 2 – 1 UAEM Potros  (1 – 1)
04:30 Finished Cafetaleros de Tapachula 2 – 0 Leones Negros (2 – 0)
04:30 Finished  Venados 1 – 3 Correcaminos (1 – 0)
05:36 Finished Cimarrones de Sonora 1 – 1 Juarez (0 – 0)
06:00 Finished  Murcielagos 1 – 1 Alebrijes Oaxaca (1 – 0)
StandingsMONTENEGRO: Prva Crnogorska Liga
14:00 Finished  Sutjeska 0 – 0 Mladost Podgorica (0 – 0)
15:30 Finished Buducnost 0 – 0 Rudar (0 – 0)
15:30 Finished Decic 0 – 1 OFK Petrovac (0 – 1)
15:30 Finished Iskra 2 – 1 Zeta  (1 – 0)
15:30 Finished Kom Podgorica 1 – 3 Grbalj (1 – 0)
StandingsMOROCCO: Botola Pro
17:00 Finished Chabab Atlas Khenifra 2 – 0 RAC Casablanca (0 – 0)
17:00 Finished Hassania Agadir 1 – 0 Raja Casablanca (1 – 0)
19:00 Finished IR Tanger 1 – 0 Kawkab Marrakech (0 – 0)
StandingsNETHERLANDS: Tweede Divisie
15:00 Finished HFC 1 – 2 IJsselmeervogels (1 – 0)
15:30 Finished Excelsior Maassluis 0 – 2 Barendrecht (0 – 2)
15:30 Finished GVVV 2 – 0 Lisse (1 – 0)
16:30 Finished Jong Sparta Rotterdam 3 – 0 HHC (2 – 0)
16:30 Finished Katwijk 2 – 2 AFC (0 – 2)
16:30 Finished TEC 1 – 1 Kozakken Boys (1 – 1)
17:00 Finished De Dijk 0 – 3 Rijnsburgse Boys (0 – 1)
19:00 Finished VVSB 4 – 4 Lienden (1 – 2)
StandingsNETHERLANDS: Derde Divisie
15:30 FRO ACV Assen Jong FC Twente
15:30 Finished  DVS ’33 Ermelo 1 – 2 Jong Volendam (0 – 1)
15:30 FRO Harkemase Boys Jong Groningen
15:30 Finished Magreb 1 – 4 Quick Boys (0 – 2)
15:30 Finished ODIN ’59 1 – 3 Scheveningen (0 – 1)
16:00 Finished Almere City 2 2 – 2 Capelle (1 – 1)
16:00 Finished ASWH 1 – 1 Spijkenisse (0 – 0)
16:00 Finished ONS Sneek 3 – 3 VV DOVO (1 – 0)
16:00 Finished Spakenburg 3 – 0 VVOG (2 – 0)
17:30 Finished HV & CV Quick 2 – 1 HBS  (1 – 1)
DrawNETHERLANDS: KNVB Beker Women
14:00 Finished Wartburgia W 2 – 4 Den Haag W  (2 – 1)
15:30 FRO AZ Alkmaar 2 W Excelsior/Barendrecht W
18:00 After Pen.  CTO Eindhoven W 2 – 1
(1 – 1)
Twente W (1 – 0)
18:00 Finished  Heerenveen W 2 – 0 VV Alkmaar W (1 – 0)
19:00 Finished DTS Ede W 0 – 7 Ajax W  (0 – 5)
Live StandingsNEW ZEALAND: Football Championship
03:00 Finished Southern United 3 – 1 Hamilton (3 – 0)
StandingsNICARAGUA: Primera Division – Clausura
23:00 Finished San Francisco 4 – 1 Ocotal (4 – 0)
StandingsNORTHERN IRELAND: NIFL Premiership
17:00 Finished  Ballinamallard 0 – 4 Ards (0 – 3)
17:00 Finished Ballymena 0 – 2 Coleraine (0 – 1)
17:00 Finished Cliftonville 3 – 1 Crusaders (3 – 0)
17:00 Finished Glenavon 2 – 2 Glentoran (1 – 0)
17:00 Finished Linfield 2 – 0 C. Rangers (0 – 0)
17:00 Postponed Warrenpoint Dungannon
StandingsNORTHERN IRELAND: NIFL Championship – Promotion Group
17:00 Finished Ballyclare 2 – 1 Loughgall (1 – 1)
17:00 Postponed Newry City H&W Welders
StandingsNORTHERN IRELAND: NIFL Championship – Relegation Group
17:00 FRO Larne Lurgan Celtic
17:00 FRO Limavady Knockbreda
17:00 Finished PSNI 3 – 2 Dergview (1 – 1)
StandingsNORWAY: Eliteserien
19:00 Postponed Ranheim Brann
StandingsPANAMA: LPF – Clausura
03:00 Finished  Arabe Unido 1 – 1 Miguelito  (1 – 0)
03:00 Finished Santa Gema 0 – 0 Independiente (0 – 0)
StandingsPARAGUAY: Primera Division – Apertura
01:15 Finished Libertad Asuncion 1 – 2 Sol de America  (1 – 0)
22:00 Finished Olimpia Asuncion 1 – 0 Cerro Porteno (1 – 0)
StandingsPERU: Primera Division – Torneo de Verano
03:00 Finished Alianza Lima 0 – 0 U. San Martin 
StandingsPOLAND: Ekstraklasa
16:30 Finished  Sandecja Nowy S. 0 – 3 Piast Gliwice
19:00 Finished Pogon Szczecin 0 – 3 Cracovia
21:30 Finished Plock 2 – 0 Korona Kielce
StandingsPOLAND: Division 1
16:00 Finished Odra Opole 0 – 0 Puszcza
17:00 Finished Suwalki 2 – 0 Pogon Siedlce 
18:00 Postponed Olsztyn Ruch
18:45 Finished  GKS Katowice 2 – 1 Rakow 
19:00 Finished Chrobry Glogow 3 – 2 Ol. Grudziadz
19:00 Postponed Drutex-Bytovia Tychy
19:00 Finished Podbeskidzie 0 – 0 Chojniczanka
StandingsPOLAND: Division 2
12:30 Postponed Garbarnia Rozwoj Katowice
14:30 Finished LKS Lodz 0 – 0 Gryf Wejherowo (0 – 0)
15:00 Postponed Elblag Kluczbork
15:00 Finished GKS Jastrzebie 2 – 1 S. Wola (1 – 0)
15:00 Postponed Siarka Tarnobrzeg GKS Belchatow
15:00 Postponed Warta Poznan Gwardia Koszalin
16:00 Postponed Wisla Pulawy ROW Rybnik
StandingsPORTUGAL: Primeira Liga
18:00 Finished Rio Ave 2 – 1 Feirense
20:15 Finished Benfica 2 – 0 Aves
22:30 Finished Boavista 1 – 0 Estoril
StandingsPORTUGAL: Segunda Liga
13:15 Finished Penafiel 2 – 0 U. Madeira (2 – 0)
17:00 Finished Arouca 2 – 2 Covilha  (1 – 1)
17:00 Finished Leixoes 4 – 0 CD Cova da Piedade  (4 – 0)
17:00 Finished Nacional 2 – 1 Braga B (0 – 0)
17:00 Finished Oliveirense 0 – 0 Varzim (0 – 0)
18:00 Finished Famalicao 2 – 0 Real SC  (0 – 0)
18:00 Finished Guimaraes B 2 – 0 Gil Vicente (1 – 0)
18:00 Finished  Santa Clara 4 – 0 Sporting B (2 – 0)
StandingsQATAR: Premier League
17:00 Finished Al Khor 0 – 2 Qatar SC (0 – 0)
19:10 Finished  Al Ahli Doha 0 – 2 Al Markhiya (0 – 1)
StandingsROMANIA: Liga 1 – Championship Group
20:45 Finished CS U. Craiova 1 – 0 Astra
StandingsROMANIA: Liga 1 – Relegation Group
18:00 Finished Concordia 1 – 1 Sepsi 
StandingsROMANIA: Liga 2
11:00 Finished Foresta Suceava 1 – 1 Chindia Targoviste (0 – 0)
11:00 Finished Luceafarul Oradea 3 – 2 Arges Pitesti (1 – 2)
11:00 Finished Miroslava 1 – 1 Metaloglobus (1 – 0)
11:00 Finished Pandurii 2 – 1 Mioveni  (1 – 1)
11:00 Awarded Satu Mare 0 – 3 Balotesti
11:00 Awarded Sportul Snagov 3 – 0 Targu Mures
12:30 Finished  Calarasi 2 – 1 Afumati  (1 – 1)
12:30 Finished  Politehnica Timisoara 2 – 2 Clinceni (1 – 1)
StandingsRUSSIA: Premier League
13:00 Finished Ufa 3 – 2 FK Anzi Makhackala
15:30 Finished Dynamo Moscow 0 – 0 Krasnodar
18:00 Finished Tosno 0 – 1 Rubin Kazan
StandingsRUSSIA: Division 1
10:00 Finished Luch Energiya 1 – 0 Orenburg
10:00 Finished Tomsk 1 – 0 Dynamo SPB
12:00 Finished FK Krylya Sovetov Samara 2 – 0 Tyumen 
12:00 Finished Zenit Petersburg 2 0 – 3 Yenisey
13:00 Finished  Olimpiyets 1 – 1 Sibir
13:00 Finished R. Volgograd 1 – 0 Spartak Moscow 2
13:00 Finished Shinnik Yaroslavl 2 – 0 FK Chimki Moskovska oblast
14:00 Finished Kursk 1 – 0 Volgar-Astrakhan
15:00 Finished F. Voronezh 0 – 1 Baltika
StandingsRUSSIA: Division 2 – South
11:00 Finished Anzhi 2 0 – 1 FC Akademia (0 – 1)
13:00 Postponed Angust Nazran Vladikavkaz
13:00 Finished Krasnodar 2 0 – 1 FK Chayka (0 – 1)
14:00 Finished Maykop 3 – 3 Dynamo Stavropol (2 – 1)
14:00 Finished Spartak Nalchik 1 – 0 Legion Dynamo (0 – 0)
15:00 Finished  Mashuk 2 – 1 Kuban 2 (1 – 0)
16:00 Finished Afips 1 – 1 Armavir (1 – 1)
StandingsRUSSIA: Youth League
08:00 Finished Ufa U21 1 – 0 Anzhi U21 (1 – 0)
10:00 Finished Dynamo Moscow U21 1 – 2 Krasnodar U21 (0 – 1)
10:00 Finished Ural U21 1 – 4 Lokomotiv Moscow U21 (0 – 2)
11:00 Finished FK Rostov U21 3 – 1 Zenit Petersburg U21 (1 – 1)
13:00 Finished Spartak Moscow U21 1 – 0 SKA Khabarovsk U21 (1 – 0)
StandingsSAUDI ARABIA: Saudi Professional League
17:45 Finished Al-Faisaly 0 – 2 Al-Fateh (0 – 0)
17:50 Finished Al-Taawon 1 – 2 Al Batin (1 – 1)
19:30 Finished Al-Shabab 0 – 0 Al Feiha (0 – 0)
19:45 Finished Al-Ittihad FC 1 – 3 Al-Nasr (1 – 1)
StandingsSCOTLAND: Premiership
17:00 Finished Dundee FC 0 – 4 St Johnstone
17:00 Finished Hamilton 2 – 0 Motherwell
17:00 Finished Kilmarnock 3 – 2 Ross County
17:00 Finished Partick Thistle 0 – 0 Aberdeen
StandingsSCOTLAND: Championship
17:00 Postponed Brechin Dundee Utd
17:00 Finished Dumbarton 0 – 1 Queen of South (0 – 0)
17:00 Finished Falkirk 3 – 1 Morton (3 – 0)
17:00 Postponed Livingston Inverness
17:00 Finished St. Mirren 2 – 0 Dunfermline  (0 – 0)
StandingsSCOTLAND: League One
17:00 Finished Arbroath 2 – 0 Forfar Athletic (1 – 0)
17:00 Finished Ayr 3 – 0 Raith (2 – 0)
17:00 Finished East Fife 2 – 1 Airdrieonians (1 – 1)
17:00 Finished Queen’s Park 1 – 2 Alloa (0 – 0)
17:00 Finished Stranraer 2 – 3 Albion Rovers (2 – 0)
StandingsSCOTLAND: League Two
17:00 Finished Annan 2 – 3 Edinburgh City (0 – 0)
17:00 Postponed Cowdenbeath Montrose
17:00 Finished Elgin City 3 – 0 Berwick (2 – 0)
17:00 Finished Stenhousemuir 2 – 3 Clyde (0 – 2)
17:00 Finished Stirling 0 – 1 Peterhead (0 – 0)
StandingsSLOVAKIA: Fortuna liga – Championship Group
15:00 Finished Dun. Streda 3 – 0 Ruzomberok 
16:00 Finished Trencin 1 – 2 Trnava
StandingsSLOVAKIA: Fortuna liga – Relegation Group
15:00 Finished Michalovce 0 – 0 Presov
15:00 Finished  Senica 0 – 1 Nitra
15:00 Finished  Z. Moravce 0 – 1 Podbrezova
StandingsSLOVAKIA: 2. liga
15:30 Postponed Bardejov I. Bratislava
15:30 Postponed L. Mikulas Poprad
15:30 Postponed Samorin Skalica
StandingsSLOVENIA: Prva liga
14:00 Finished Rudar 3 – 0 Krsko
16:00 Finished Ankaran Hrvatini 0 – 3 Maribor
18:00 Finished Domzale 3 – 0 ND Gorica
DrawSOUTH AFRICA: Nedbank Cup
15:30 Finished  Baroka 2 – 0 Steenberg United (1 – 0)
15:30 Finished  Free State Stars 2 – 1 Chippa Utd. (0 – 0)
20:15 Finished  Kaizer Chiefs 2 – 1 Stellenbosch (1 – 0)
StandingsSOUTH KOREA: K League 1
07:00 Finished Daegu 0 – 2 Suwon Bluewings (0 – 1)
07:00 Finished Gyeongnam 2 – 0 Jeju Utd  (1 – 0)
07:00 Finished Incheon 3 – 2 Jeonbuk (2 – 2)
09:00 Finished Ulsan Hyundai 0 – 2 Sangju Sangmu (0 – 1)
StandingsSOUTH KOREA: K League 2
07:00 Finished Seongnam 0 – 0 Gwangju FC (0 – 0)
10:00 Finished Asan Mugunghwa 2 – 0 Suwon City (1 – 0)
DrawSOUTH KOREA: Korean Cup
05:00 After ET  SMCE 3 – 1
(2 – 1)
Busan FC (1 – 0)
07:00 After ET Ajou 1 – 2
(1 – 1)
Yeoju Sejong 
07:00 Finished FC Uijeongbu 1 – 3 Pukyeong National 
07:00 Finished Sangji University 0 – 2 Donggook 
07:00 Finished  Seoul United 6 – 2 Samsung
07:00 Finished  Siheung Citizen 9 – 0 Fuji Xerox Korea
07:00 Finished Woosuk University 0 – 1 Chungju Citizen 
07:00 Finished  Yeungnam University 2 – 0 Hanyang University
07:00 Finished  Yong In 7 – 1 Pyeongchang
08:00 Finished  Buyeo 5 – 1 SL Lighting
08:00 Finished Daejeon City 0 – 4 Daegu University 
08:00 Finished  Dong Eui 7 – 1 Seah Besteel
08:00 Finished  Jesus Hospital 6 – 2 Mokpo Christian Hospital
08:00 Finished  Paju Citizen 2 – 1 Kyung Hee Univ.
StandingsSPAIN: LaLiga2
17:00 Finished Granada CF 0 – 1 Gimnastic
19:00 Finished Alcorcon 0 – 0 Valladolid
19:00 Finished Almeria 0 – 1 Rayo Vallecano
21:00 Finished Cadiz CF 4 – 1 Sevilla FC B
StandingsSPAIN: Segunda Division B – Group 1
18:00 Finished Coruxo FC 1 – 1 Pontevedra (0 – 1)
21:00 Finished  Real Madrid B 1 – 1 Union Adarve (0 – 0)
StandingsSPAIN: Segunda Division B – Group 2
17:00 Finished Ath Bilbao B 6 – 1 Izarra (2 – 0)
17:00 Finished Leioa 3 – 3 UD Logrones (2 – 2)
17:30 Finished Osasuna B 1 – 0 R. Union (1 – 0)
18:00 Finished Amorebieta 3 – 0 Gijon B (1 – 0)
StandingsSPAIN: Segunda Division B – Group 4
17:30 Finished Betis B 4 – 0 Cordoba B  (2 – 0)
19:00 Finished Lorca Deportiva 4 – 0 Merida AD  (2 – 0)
19:30 Finished Cartagena 1 – 1 Granada CF B  (1 – 0)
19:30 Finished Extremadura UD 2 – 2 El Ejido (1 – 1)
StandingsSPAIN: Primera Division Women
11:15 Finished Madrid C. W 2 – 1 Valencia W (0 – 0)
14:00 Finished Betis W 3 – 0 Santa Teresa W (0 – 0)
18:15 Finished Espanyol W 1 – 2 Albacete W  (0 – 2)
DrawSWEDEN: Svenska Cupen – Play Offs
14:00 Finished  Malmo FF 1 – 0 Goteborg
StandingsSWEDEN: Svenska Cupen Women
14:15 Finished Eskilstuna United W 2 – 0 Kvarnsvedens W (1 – 0)
14:15 Finished Uppsala W 5 – 0 Alvsjo W
StandingsSWITZERLAND: Super League
20:00 Finished Lausanne 1 – 4 St. Gallen
20:00 Finished Zurich 3 – 0 Lugano
StandingsSWITZERLAND: Challenge League
20:00 Finished Wil 1 – 1 Vaduz (1 – 1)
StandingsSWITZERLAND: 1.Liga Promotion
16:00 Finished Basel II 1 – 2 Lausanne Ouchy (0 – 1)
16:00 Finished Sion II 1 – 2 Cham (0 – 0)
17:00 Finished Breitenrain 3 – 2 Old Boys (2 – 1)
17:00 Finished Koniz 2 – 1 Bruhl (0 – 1)
17:00 Finished Stade Nyonnais 4 – 2 Zurich II (2 – 2)
17:00 Finished United Zurich 0 – 2 Yverdon (0 – 0)
17:00 Finished YF Juventus 3 – 1 La Chaux-De-Fonds (2 – 0)
19:00 Finished Kriens 3 – 1 Bavois (2 – 1)
StandingsSWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 1
17:00 Finished Vevey 3 – 3 Dudingen (1 – 1)
17:30 Finished Martigny 2 – 2 Lancy (1 – 1)
18:00 Finished Azzurri Lausanne 1 – 1 Echallens (0 – 0)
18:00 Finished Etoile-Carouge 4 – 3 Meyrin (1 – 1)
19:00 Finished Young Boys II 3 – 0 Oberwallis Naters (1 – 0)
StandingsSWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 2
17:00 Finished Baden 1 – 3 Delemont (1 – 1)
17:00 Finished Grasshopper II 1 – 2 Black Stars (0 – 0)
17:00 Finished Luzern II 2 – 1 Sursee (0 – 0)
17:00 Finished Schotz 2 – 0 Zug
18:00 Finished Solothurn 2 – 0 Kickers Luzern (0 – 0)
19:00 Finished Bassecourt 1 – 1 Buochs (1 – 0)
StandingsSWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 3
16:00 Finished Eschen 1 – 0 Red Star Zurich (0 – 0)
17:00 Finished Hongg 1 – 2 Wettswil-Bonstetten (1 – 1)
17:00 Finished Thalwil 2 – 1 Gossau (0 – 1)
17:00 Finished Tuggen 4 – 0 Balzers (1 – 0)
18:00 Finished Seuzach 1 – 3 Winterthur II (0 – 1)
StandingsSYRIA: Premier League
14:00 Finished Al Karamah 2 – 0 Al Taliya
14:00 Finished Herafio Halab 2 – 2 Al Mohafaza
StandingsTHAILAND: Thai Premier League
12:45 Finished Thai Navy 0 – 0 Suphanburi (0 – 0)
13:00 Finished  Chonburi 0 – 2 Bangkok Glass (0 – 0)
14:00 Finished Bangkok Utd 2 – 2 Buriram (1 – 1)
15:00 Finished Pattaya Utd 2 – 0 Air Force Central (0 – 0)
StandingsTUNISIA: Ligue Professionnelle 1
15:00 Finished Gabes 1 – 2 Sfaxien (1 – 1)
15:30 Finished Bizertin 1 – 2 Metlaoui (1 – 2)
15:30 Finished CO Medenine 0 – 0 JS Kairouan (0 – 0)
StandingsTURKEY: Super Lig
12:30 Finished Sivasspor 2 – 2 Kasimpasa
15:00 Finished Osmanlispor 2 – 1 Bursaspor
18:00 Finished Besiktas 1 – 0 Genclerbirligi
StandingsTURKEY: TFF 1. Lig
12:00 Finished Boluspor 0 – 1 Rizespor
14:30 Finished Elazigspor 1 – 2 Gaziantep
14:30 Finished Umraniyespor 2 – 0 Manisaspor
StandingsTURKEY: Spor Toto 2. Lig White Group
14:00 Finished Karagumruk 2 – 1 Fethiyespor (0 – 0)
14:00 Finished Pendikspor 0 – 2 Hacettepe (0 – 0)
StandingsTURKEY: Spor Toto 2. Lig Red Group
14:00 Finished Keciorengucu 2 – 1 Etimesgut (1 – 1)
14:00 Finished Sancaktepe 3 – 1 Inegolspor (2 – 0)
StandingsTURKEY: TFF 3. Lig Group 1
14:00 Finished Bergama Bld. 2 – 2 Bayburt (0 – 1)
14:00 Finished Yomraspor 1 – 1 Duzcespor (0 – 1)
StandingsTURKEY: TFF 3. Lig Group 2
14:00 Finished Ankara Demirspor 2 – 1 Trabzon  (2 – 0)
14:00 Finished Darica Genclerbirligi 4 – 0 Diyarbekirspor (1 – 0)
14:00 Finished Erokspor 1 – 2 Tire (1 – 1)
14:00 Finished Kayseri Erciyesspor 0 – 9 Turgutluspor (0 – 6)
StandingsTURKEY: TFF 3. Lig Group 3
14:00 Finished Karacabey Birlikspor 1 – 0 Utas Usakspor (0 – 0)
14:00 Finished Payasspor 1 – 0 Kocaelispor (1 – 0)
StandingsUGANDA: Premier League
15:00 Finished Onduparaka FC 0 – 1 Villa (0 – 1)
15:00 Finished Police 4 – 3 Express FC (1 – 2)
15:00 Finished Soana 1 – 0 URA SC (0 – 0)
StandingsUKRAINE: Premier League – Relegation Group
14:00 Finished Zirka Kropyvnytskyi 1 – 2 Stal Kamianske
17:00 Finished  Oleksandriya 0 – 0 Ch. Odessa
StandingsUKRAINE: Youth League – Winners stage
13:00 Finished Mariupol U21 2 – 1 Karpaty U21 (1 – 0)
14:00 FRO Dynamo Kiev U21 Oleksandriya U21
StandingsUKRAINE: Youth League – Losers stage
13:00 Finished Zorya U21 2 – 0 Olimpik Donetsk U21
StandingsURUGUAY: Primera Division – Apertura
21:30 Finished Danubio 0 – 3 Liverpool M. (0 – 1)
21:30 Finished Penarol 2 – 1 Boston River (1 – 0)
21:30 Finished  Progreso 0 – 1 CA Cerro (0 – 0)
22:00 Awarded Atenas Sisley
StandingsUSA: MLS
20:00 Finished Columbus Crew 3 – 2 Montreal Impact
20:30 Finished New England Revolution 2 – 1 Colorado Rapids
22:30 Finished Real Salt Lake 1 – 5 Los Angeles FC
StandingsUZBEKISTAN: Professional Football League
14:30 Finished Bunyodkor 1 – 0 Pakhtakor (0 – 0)
17:00 Finished  Sogdiana 0 – 0 Neftchi Fargona (0 – 0)
StandingsVENEZUELA: Primera Division – Apertura
01:00 Finished Lara 0 – 0 Carabobo (0 – 0)
21:30 Finished Dep. Anzoategui 2 – 1 Aragua (1 – 0)
StandingsVIETNAM: V-League
12:00 Finished BHTS Quang Nam 1 – 1 Sai Gon FC (0 – 0)
12:00 Finished Gia Lai 0 – 0 Binh Duong (0 – 0)
StandingsWALES: Premier League – Relegation Group
16:30 Finished Newtown 0 – 1 Aberystwyth (0 – 0)
StandingsWALES: Premier League – Championship Group
16:30 Finished  Connahs Q. 2 – 1 Druids (0 – 1)
21:00 Finished Cardiff Metropolitan 1 – 1 TNS (0 – 0)
StandingsWALES: Division 1
16:30 Postponed Briton Ferry Monmouth
16:30 Finished Cambrian & Clydach 1 – 0 Cwmbran Celtic (0 – 0)
16:30 Postponed Goytre AFC Cwmamman United
16:30 Postponed Haverfordwest Goytre Utd
16:30 Finished Llanelli 4 – 1 Caerau Ely (4 – 1)
16:30 Finished Penybont 3 – 0 Port Talbot (0 – 0)
16:30 Postponed Taffs Well Undy
16:30 Postponed Ton Pentre Afan Lido
WORLD: Club Friendly
10:45 Finished Otrokovice (Cze) 0 – 2 Frydek-Mistek (Cze) (0 – 0)
12:30 Finished Arendal (Nor) 1 – 0 Notodden (Nor) (1 – 0)
13:00 Finished Hellerup (Den) 2 – 1 AB Copenhagen (Den) (2 – 0)
13:00 Finished K. Oslo (Nor) 3 – 0 Moss (Nor) (1 – 0)
13:00 Finished Varbergs (Swe) 2 – 2 Utsiktens (Swe) (1 – 1)
13:00 Finished Vasteras SK (Swe) 1 – 2 Karlslunds (Swe) (1 – 0)
13:45 Finished Vidar (Nor) 2 – 2 Egersunds (Nor) (2 – 1)
14:00 Finished Kalmar (Swe) 1 – 0 Jonkopings (Swe) (0 – 0)
14:00 Finished Landskrona (Swe) 3 – 2 Mjallby (Swe) (2 – 1)
15:00 Finished Elverum (Nor) 0 – 1 Skeid (Nor) (0 – 0)
15:00 Finished Umea FC (Swe) 4 – 1 Skelleftea (Swe) (0 – 0)
15:30 Finished Arezzo (Ita) 0 – 1 Fano (Ita) (0 – 1)
16:00 Finished Aalesund (Nor) 2 – 0 Floro (Nor) (2 – 0)
16:00 Finished Gefle (Swe) 1 – 0 Syrianska (Swe) (1 – 0)
16:00 Finished Halmstad (Swe) 4 – 0 Husqvarna (Swe) (3 – 0)
17:00 Finished Mjondalen (Nor) 1 – 0 SJK (Fin) (1 – 0)