Soccer Score Board Sat 13 Jan

ENGLAND: Premier League
17:00 Finished Chelsea 0 – 0 Leicester 
17:00 Finished Crystal Palace 1 – 0 Burnley
17:00 Finished Huddersfield 1 – 4 West Ham
17:00 Finished Newcastle 1 – 1 Swansea
17:00 Finished Watford 2 – 2 Southampton
17:00 Finished West Brom 2 – 0 Brighton
19:30 Finished Tottenham 4 – 0 Everton
StandingsFRANCE: Ligue 1
18:00 Finished Rennes 0 – 3 Marseille
21:00 Finished  Caen 0 – 1 Lille 
21:00 Finished  Dijon 1 – 1 Metz
21:00 Finished Montpellier 0 – 0 Monaco
21:00 Finished Nice 1 – 0 Amiens
21:00 Finished Troyes 0 – 1 Bordeaux
StandingsGERMANY: Bundesliga
16:30 Finished Augsburg 1 – 0 Hamburger SV
16:30 Finished Eintracht Frankfurt 1 – 1 Freiburg
16:30 Finished Hannover 3 – 2 Mainz
16:30 Finished Stuttgart 1 – 0 Hertha Berlin
16:30 Finished Werder Bremen 1 – 1 Hoffenheim
19:30 Finished RB Leipzig 3 – 1 Schalke
StandingsSPAIN: LaLiga
14:00 Finished Girona 6 – 0 Las Palmas
17:15 Finished Real Madrid 0 – 1 Villarreal
19:30 Finished Eibar 0 – 1 Atl. Madrid
21:45 Finished Dep. La Coruna 1 – 2 Valencia
StandingsAFRICA: African Nations Championship
21:30 Finished Morocco 4 – 0 Mauritania (0 – 0)
StandingsARGENTINA: Torneos De Verano
02:10 Finished Huracan 1 – 0 Banfield (0 – 0)
03:10 After Pen. Talleres Cordoba 0 – 1
(0 – 0)
Atl. Tucuman (0 – 0)
23:00 Finished San Lorenzo 2 – 1 Argentinos Jrs (0 – 0)
StandingsASIA: AFC Championship U23
10:00 Finished Malaysia U23 1 – 1 Jordan U23 (1 – 1)
10:00 Finished Palestine U23 1 – 1 North Korea U23 (1 – 0)
13:30 Finished Saudi Arabia U23 0 – 0 Iraq U23 (0 – 0)
13:30 Finished Thailand U23 0 – 1 Japan U23 (0 – 0)
StandingsAUSTRALIA: A-League
08:35 Finished Wellington Phoenix 1 – 1 WS Wanderers 
10:50 Finished Melbourne Victory 3 – 2 Perth Glory
StandingsBANGLADESH: Premier League
11:30 Finished Saif Sporting Club 0 – 2 Rahmatgonj MFS (0 – 2)
13:45 Finished Sheikh Russel 0 – 0 Arambagh (0 – 0)
StandingsBELGIUM: Proximus League
21:30 Finished Beerschot Wilrijk 2 – 3 Cercle Brugge KSV (2 – 0)
StandingsBRAZIL: Campeonato Carioca – First round
20:00 Finished America RJ 2 – 1 Cabofriense (1 – 1)
20:00 Finished  Bonsucesso 1 – 3 Goytacaz  (0 – 1)
20:00 Finished Resende 0 – 1 Macae (0 – 0)
StandingsBRAZIL: Campeonato Cearense – First stage
21:00 Finished Ferroviario 4 – 0 Horizonte (2 – 0)
StandingsBRAZIL: Campeonato Paraense
22:00 Finished Independente 1 – 0 Paragominas
StandingsBRAZIL: Campeonato Potiguar – First stage
21:00 Finished Santa Cruz de Natal 0 – 1 ABC (0 – 1)
22:00 Finished Globo 3 – 0 Baraunas (1 – 0)
StandingsBRAZIL: Campeonato Sergipano – First stage
20:35 Finished Confianca 2 – 2 Olimpico EC (0 – 2)
StandingsBRAZIL: Campeonato Paraibano
21:00 Finished Serrano PB 1 – 0 Sousa (0 – 0)
DrawBRAZIL: Copa do Nordeste – Qualification
21:00 After Pen.  Nautico 1 – 0
(0 – 0)
Itabaiana (0 – 0)
DrawBRAZIL: Copa Sao Paulo de juniores – Play Offs
01:00 Finished  Gremio U20 2 – 0 Guarulhos U20 (0 – 0)
15:00 Finished  Atletico-PR U20 3 – 0 Criciuma U20 (1 – 0)
15:00 After Pen. Parana Clube U20 1 – 2
(1 – 1)
Cruzeiro U20  (0 – 1)
20:00 After Pen.  Desportivo U20 3 – 4
(3 – 3)
Londrina U20  (1 – 2)
20:00 Finished Penapolense U20 0 – 1 Desportiva Paraense U20  (0 – 0)
20:00 Finished  Vitoria U20 1 – 0 Primavera EC U20 (1 – 0)
22:30 Finished Figueirense U20 1 – 3 Santos U20  (0 – 1)
23:00 Finished Boavista U20 1 – 5 Internacional U20  (1 – 2)
StandingsCOSTA RICA: Primera Division – Clausura
22:30 Finished  U.C.R. 2 – 1 Zeledon (2 – 0)
StandingsCYPRUS: First Division
16:00 Finished Achnas 0 – 3 Nea Salamis (0 – 2)
17:00 Finished Omonia 3 – 0 Ermis (2 – 0)
19:00 Finished AEK Larnaca 4 – 1 Aris (1 – 1)
StandingsCYPRUS: Division 2
14:30 Finished Ayia Napa 1 – 0 Zakakiou
14:30 Finished Halkanoras 0 – 2 Omonia Aradippou
14:30 Finished Paeek 3 – 0 Ethn. Assias
14:30 Finished Paralimni 5 – 1 Voroklinis
14:30 Finished Thoi Lakatamias 2 – 0 Anagennisi Derynia
StandingsCZECH REPUBLIC: Tipsport liga
12:00 Finished Bohemians 1905 2 – 0 Mas Taborsko (2 – 0)
12:00 Finished Liberec 0 – 5 Hradec Kralove (0 – 0)
14:00 Finished Jablonec 2 – 1 Jihlava (0 – 0)
14:00 Finished Olympia Prague 0 – 2 Varnsdorf (0 – 1)
14:00 Finished Poprad 0 – 3 Frydek-Mistek (0 – 2)
14:00 Finished Skalica 2 – 1 Znojmo (1 – 1)
StandingsEGYPT: Premier League
14:30 Finished El Raja 1 – 0 Arab Contractors (0 – 0)
14:30 Finished Misr Elmaqasah 0 – 0 Alassiouty (0 – 0)
17:00 Finished El Ismaily 0 – 0 Al Ittihad (0 – 0)
19:30 Finished Al Nasr 1 – 2 Tanta (1 – 1)
StandingsENGLAND: Championship
14:30 Finished Cardiff 4 – 0 Sunderland 
17:00 Finished Barnsley 0 – 0 Wolves
17:00 Finished Birmingham 0 – 3 Derby
17:00 Finished Brentford 2 – 0 Bolton
17:00 Finished Bristol City 0 – 1 Norwich
17:00 Finished Burton 1 – 3 QPR
17:00 Finished Hull City 0 – 0 Reading
17:00 Finished Ipswich 1 – 0 Leeds 
17:00 Finished Middlesbrough 0 – 1 Fulham
17:00 Finished Millwall 1 – 1 Preston
19:30 Finished Nottingham 0 – 1 Aston Villa
StandingsENGLAND: League One
17:00 Finished Blackburn 3 – 1 Shrewsbury (1 – 1)
17:00 Finished Blackpool 0 – 0 Bristol Rovers (0 – 0)
17:00 Finished Bradford 1 – 2 Northampton (0 – 1)
17:00 Finished Bury 0 – 1 Charlton (0 – 0)
17:00 Finished Doncaster 1 – 1 Plymouth (1 – 0)
17:00 Finished Gillingham 2 – 1 Rochdale (1 – 1)
17:00 Finished Milton Keynes Dons 0 – 0 AFC Wimbledon (0 – 0)
17:00 Finished Oldham 1 – 1 Rotherham (1 – 1)
17:00 Finished Portsmouth 1 – 1 Scunthorpe (1 – 0)
17:00 Finished Southend 1 – 2 Fleetwood Town (0 – 0)
17:00 Finished Walsall 2 – 1 Oxford Utd (1 – 0)
17:00 Finished Wigan 0 – 0 Peterborough (0 – 0)
StandingsENGLAND: League Two
17:00 Finished Cambridge Utd 0 – 0 Mansfield (0 – 0)
17:00 Finished Carlisle 1 – 0 Crewe (0 – 0)
17:00 Finished Cheltenham 0 – 2 Accrington (0 – 1)
17:00 Finished Chesterfield 2 – 0 Luton (2 – 0)
17:00 Finished Crawley Town 2 – 0 Barnet (0 – 0)
17:00 Finished Exeter 1 – 0 Coventry (1 – 0)
17:00 Finished  Grimsby Town 1 – 2 Newport (0 – 1)
17:00 Finished Lincoln City 2 – 2 Notts County (1 – 1)
17:00 Finished Morecambe 1 – 1 Stevenage (1 – 0)
17:00 Finished Port Vale 1 – 1 Yeovil (0 – 1)
17:00 Finished Swindon 1 – 0 Forest Green (0 – 0)
17:00 Finished Wycombe 3 – 1 Colchester (2 – 0)
StandingsENGLAND: Vanarama National League
17:00 Finished Fylde 2 – 1 Guiseley (1 – 1)
17:00 Finished Torquay 1 – 2 Eastleigh (1 – 1)
17:00 Finished Woking 0 – 1 Tranmere  (0 – 1)
StandingsENGLAND: Vanarama National League North
17:00 Finished  Alfreton 1 – 1 Darlington  (0 – 1)
17:00 Finished Curzon 0 – 2 Chorley (0 – 1)
17:00 Finished Gainsborough 0 – 1 Nuneaton (0 – 1)
17:00 Finished Salford 3 – 0 Telford (0 – 0)
17:00 Finished Southport 2 – 0 Leamington (1 – 0)
17:00 Finished York 2 – 1 Bradford PA (1 – 0)
StandingsENGLAND: Vanarama National League South
17:00 Finished Chelmsford 1 – 1 Bath City (0 – 0)
17:00 Finished Chippenham Town 1 – 1 Braintree (1 – 1)
17:00 Finished Dartford 1 – 0 Havant & Waterlooville (1 – 0)
17:00 Finished Eastbourne Borough 1 – 2 Hampton & Richmond (1 – 1)
17:00 Finished Hemel 1 – 2 Hungerford (0 – 0)
17:00 Finished Oxford City 0 – 1 Whitehawk (0 – 0)
17:00 Postponed Truro Concord
StandingsENGLAND: Southern Premier League
17:00 Finished Bishop’s Stortford 0 – 5 Banbury (0 – 3)
17:00 Finished Chesham 4 – 1 Basingstoke (3 – 0)
17:00 Finished Dorchester 1 – 0 Redditch (1 – 0)
17:00 Finished Dunstable Town 0 – 5 Royston (0 – 2)
17:00 Finished  Farnborough 2 – 2 Merthyr Town  (0 – 0)
17:00 Finished Frome 0 – 0 Kings Lynn (0 – 0)
17:00 Finished Gosport 0 – 5 Tiverton (0 – 3)
17:00 Finished Hitchin 0 – 1 Biggleswade Town (0 – 1)
17:00 Finished Kettering 1 – 1 Kings Langley (1 – 0)
17:00 Postponed St Ives Slough
17:00 Finished Stratford 0 – 0 Weymouth (0 – 0)
StandingsENGLAND: Northern Premier League
17:00 Finished Buxton 2 – 2 Stalybridge (0 – 2)
17:00 Finished Grantham Town 2 – 2 Farsley (2 – 2)
17:00 Finished Halesowen 0 – 1 Nantwich (0 – 1)
17:00 Finished Hednesford 1 – 1 Coalville (0 – 0)
17:00 Finished Lancaster 1 – 1 Barwell (1 – 0)
17:00 Finished Mickleover 2 – 0 Matlock (1 – 0)
17:00 Finished Shaw Lane 0 – 0 Whitby (0 – 0)
17:00 Finished Stafford 0 – 2 Altrincham (0 – 0)
17:00 Finished Sutton Coldfield 3 – 4 Rushall (1 – 1)
17:00 Finished Witton 1 – 1 Ashton Utd  (1 – 1)
StandingsENGLAND: Bostik League
17:00 Finished Brightlingsea 3 – 0 Worthing  (0 – 0)
17:00 Finished Burgess Hill 2 – 3 Harrow (1 – 2)
17:00 Finished Enfield Town 2 – 2 Merstham (2 – 0)
17:00 Finished Leatherhead 1 – 0 Tonbridge (1 – 0)
17:00 Finished Lowestoft 0 – 0 Dorking  (0 – 0)
17:00 Finished Margate 1 – 0 Dulwich Hamlet (0 – 0)
17:00 Finished Needham Market 1 – 2 Kingstonian (0 – 1)
17:00 Finished Thurrock 0 – 2 Staines (0 – 0)
17:00 Finished Tooting & Mitcham 0 – 2 Metropolitan (0 – 0)
17:00 Finished Wingate & Finchley 2 – 0 Harlow (1 – 0)
DrawENGLAND: FA Trophy
17:00 Finished  Billericay 3 – 2 Stourbridge (1 – 0)
17:00 Finished Blyth Spartans 1 – 4 Bromley  (0 – 2)
17:00 After ET  Bognor 1 – 2
(1 – 1)
Leyton Orient   (0 – 0)
17:00 Finished Brackley 0 – 0 Barrow (0 – 0)
17:00 Finished  Dover Ath. 4 – 3 Marine  (2 – 1)
17:00 Finished  East Thurrock 1 – 0 Chester  (1 – 0)
17:00 Finished Ebbsfleet 1 – 1 Warrington (0 – 0)
17:00 Finished Gateshead 3 – 3 Boreham Wood (0 – 0)
17:00 Finished Halifax 1 – 4 Maidenhead  (1 – 1)
17:00 Finished Kidderminster 2 – 2 Stockport (0 – 1)
17:00 Finished  Maidstone 2 – 1 Heybridge (2 – 0)
17:00 Finished  Spennymoor 2 – 0 Solihull (1 – 0)
17:00 Finished St. Albans 1 – 1 Harrogate (0 – 0)
17:00 Finished  Sutton 3 – 0 Hendon (1 – 0)
17:00 Finished  Wealdstone 1 – 0 Hereford (1 – 0)
17:00 Finished Weston 1 – 1 Workington (1 – 0)
StandingsFRANCE: Ligue 2
16:00 Finished Lorient 4 – 1 GFC Ajaccio
StandingsFRANCE: National
16:00 Finished  Red Star 1 – 0 Cholet  (0 – 0)
StandingsFRANCE: Division 1 Women
15:30 Finished Montpellier W 3 – 2 Marseille W (2 – 0)
18:00 Finished Lille W 1 – 3 Paris SG W (0 – 1)
StandingsGREECE: Super League
15:00 Finished Xanthi FC 3 – 2 Platanias FC
17:15 Finished Smyrnis 1 – 1 Panionios 
StandingsGREECE: Football League
15:00 Finished Apollon Pontou 1 – 1 Dramas (0 – 0)
15:00 Finished Panegialios FC 0 – 2 OFI Crete (0 – 1)
StandingsGUATEMALA: Liga Nacional – Clausura
04:00 Finished Petapa 0 – 1 Municipal (0 – 0)
StandingsHONG KONG: Premier League
11:30 Finished Eastern AA 2 – 0 Hong Kong Rangers (0 – 0)
StandingsICELAND: Fotbolti.net Cup
13:00 Finished Akranes 3 – 1 Vestmannaeyjar (2 – 0)
14:30 Finished Breidablik 0 – 1 Stjarnan (0 – 0)
StandingsICELAND: Reykjavik Cup
17:15 Finished KR Reykjavik 3 – 2 Leiknir (3 – 0)
19:15 Finished Vikingur Reykjavik 1 – 2 Throttur (0 – 1)
StandingsINDIA: ISL
16:30 Finished Chennaiyin 1 – 0 Pune City
StandingsINDIA: I-League
10:30 Finished Aizawl 2 – 0 Chennai City
StandingsISRAEL: Ligat ha’Al
16:00 Finished Yehuda 2 – 1 H. Akko (0 – 1)
18:00 Finished Sakhnin 0 – 2 Maccabi Petah Tikva (0 – 1)
18:15 Finished Netanya 2 – 2 Moadon Sport Ashdod  (1 – 0)
20:30 Finished Shmona 1 – 1 Beitar Jerusalem (1 – 1)
DrawITALY: Coppa Italia Serie C – Play Offs
15:30 Postponed Padova Vicenza
StandingsITALY: Primavera 1
12:00 Finished Sampdoria U19 1 – 1 Napoli U19 (0 – 1)
14:00 Finished  Inter U19 2 – 1 Bologna U19 (1 – 0)
15:30 Finished AS Roma U19 5 – 0 Genoa U19 (3 – 0)
15:30 Finished Fiorentina U19 2 – 0 Sassuolo U19 (2 – 0)
15:30 Finished  Torino U19 3 – 1 Lazio U19 (2 – 0)
15:30 Finished Udinese U19 2 – 3 Chievo U19 (1 – 2)
16:00 Finished Verona U19 1 – 0 AC Milan U19 (0 – 0)
StandingsMALTA: Premier League
15:00 Finished Gzira 3 – 1 Tarxien  (1 – 1)
15:00 Finished Hamrun 1 – 1 St. Andrews (1 – 0)
17:00 Finished Sliema 1 – 2 Balzan (0 – 0)
17:15 Finished Naxxar Lions 0 – 1 Valletta (0 – 1)
StandingsMALTA: Division 1
15:00 Finished Melita FC 0 – 2 Sirens (0 – 1)
17:15 Finished Pembroke 3 – 0 Zabbar (1 – 0)
StandingsMEXICO: Primera Division – Clausura
05:00 Finished Club Tijuana 1 – 0 Necaxa
05:00 Finished Monarcas 1 – 0 Puebla
StandingsMEXICO: Liga de Ascenso – Clausura
03:00 Finished  Atlante 1 – 1 Zacatepec (1 – 0)
04:30 Finished Venados 3 – 1 Murcielagos (1 – 0)
05:36 Finished Cimarrones de Sonora 2 – 3 Cafetaleros de Tapachula (2 – 1)
StandingsNETHERLANDS: Tweede Divisie
15:00 Finished AFC 1 – 1 Excelsior Maassluis (0 – 1)
16:30 Finished HHC 4 – 1 TEC (2 – 0)
16:30 Finished IJsselmeervogels 0 – 1 Barendrecht (0 – 0)
16:30 Finished Jong Sparta Rotterdam 3 – 4 Lisse (3 – 2)
16:30 Finished Katwijk 0 – 2 Kozakken Boys (0 – 0)
16:30 Finished Lienden 2 – 0 Achilles 29 (1 – 0)
16:30 Finished Rijnsburgse Boys 1 – 1 HFC (1 – 1)
19:00 Finished VVSB 2 – 0 GVVV (0 – 0)
StandingsNETHERLANDS: Derde Divisie
15:30 Finished ACV Assen 2 – 4 Quick Boys (0 – 1)
15:30 Finished Jong Volendam 0 – 1 Scheveningen (0 – 1)
15:30 Finished Spijkenisse 2 – 2 Capelle (2 – 1)
15:30 Finished VV DOVO 2 – 0 Magreb (0 – 0)
15:30 Finished VVOG 0 – 6 DVS ’33 Ermelo (0 – 3)
16:00 Finished Almere City 2 1 – 4 Spakenburg (0 – 4)
16:00 Finished ASWH 1 – 3 Harkemase Boys (1 – 2)
16:00 Finished ONS Sneek 1 – 1 Jong Groningen (0 – 1)
17:00 Finished Jong FC Twente 1 – 2 ODIN ’59  (1 – 2)
20:00 Finished Rosmalen 2 – 0 Blauw Geel (1 – 0)
StandingsNEW ZEALAND: Football Championship
03:00 Finished Auckland City 1 – 1 Southern United (0 – 0)
03:00 Finished Eastern Suburbs 2 – 1 Team Wellington (0 – 1)
05:35 Finished Wellington Phoenix Res 2 2 – 3 Hawke’s Bay (0 – 1)
StandingsNIGERIA: Premier League
17:00 Finished Katsina United FC 2 – 2 Kano Pillars  (1 – 1)
StandingsNORTHERN IRELAND: NIFL Premiership
17:00 Finished Ballinamallard 2 – 2 Glentoran (2 – 1)
17:00 Finished Ballymena 3 – 0 C. Rangers (0 – 0)
17:00 Finished Crusaders 1 – 0 Ards (0 – 0)
17:00 Finished Dungannon 0 – 1 Coleraine (0 – 0)
17:00 Finished Glenavon 1 – 1 Cliftonville (0 – 1)
17:00 Postponed Warrenpoint Linfield
StandingsNORTHERN IRELAND: NIFL Championship
16:00 Finished Knockbreda 1 – 2 Loughgall (0 – 1)
16:00 Finished Lurgan Celtic 0 – 1 Ballyclare  (0 – 0)
16:00 Finished  PSNI 2 – 3 Institute (2 – 2)
17:00 Finished Larne 1 – 1 H&W Welders  (1 – 0)
17:00 Finished Limavady 1 – 1 Portadown (0 – 0)
StandingsPANAMA: LPF – Clausura
03:00 Finished Arabe Unido 2 – 0 Atl. Veraguense  (1 – 0)
23:00 Finished  Santa Gema 1 – 1 Miguelito (0 – 1)
StandingsPORTUGAL: Primeira Liga
20:15 Finished Ferreira 0 – 0 Maritimo
22:30 Finished Braga 1 – 3 Benfica
StandingsPORTUGAL: Segunda Liga
13:15 Finished Academica 1 – 1 Academico Viseu (0 – 1)
17:00 Finished  Sporting B 0 – 1 Covilha (0 – 1)
18:00 Finished  Benfica B 3 – 2 Oliveirense (2 – 1)
StandingsQATAR: Premier League
15:20 Finished Al Rayyan 3 – 0 Al Khor (1 – 0)
17:30 Finished Al-Sadd 0 – 0 Al Markhiya (0 – 0)
17:30 Finished Qatar SC 0 – 6 Al-Duhail (0 – 2)
StandingsSAUDI ARABIA: Saudi Professional League
14:25 Finished Al-Faisaly 2 – 0 Al Qadisiya (0 – 0)
19:00 Finished Al-Hilal 1 – 1 Al-Ittihad FC (0 – 0)
StandingsSCOTLAND: Championship
17:00 Finished Brechin 0 – 2 Livingston (0 – 1)
17:00 Finished Dumbarton 0 – 2 St. Mirren (0 – 0)
17:00 Finished Dunfermline 0 – 0 Dundee Utd (0 – 0)
17:00 Finished Inverness 3 – 1 Queen of South (2 – 0)
17:00 Finished Morton 0 – 1 Falkirk (0 – 1)
StandingsSCOTLAND: League One
17:00 Finished Arbroath 2 – 1 Queen’s Park (1 – 1)
17:00 Finished East Fife 2 – 1 Alloa (1 – 0)
17:00 Finished Forfar Athletic 4 – 2 Albion Rovers  (2 – 1)
17:00 Finished Raith 1 – 1 Ayr (0 – 1)
17:00 Finished Stranraer 3 – 2 Airdrieonians (1 – 1)
StandingsSCOTLAND: League Two
17:00 Finished Berwick 0 – 2 Annan (0 – 0)
17:00 Finished Clyde 0 – 3 Stenhousemuir (0 – 1)
17:00 Finished  Edinburgh City 0 – 2 Montrose (0 – 2)
17:00 Finished Elgin City 1 – 0 Cowdenbeath  (0 – 0)
17:00 Finished Peterhead 4 – 3 Stirling (2 – 2)
StandingsSOUTH AFRICA: Premier League
15:30 Finished Mamelodi Sundowns 1 – 3 Orlando Pirates (1 – 2)
20:15 Finished Free State Stars 1 – 0 Cape Town City (1 – 0)
20:15 Finished Kaizer Chiefs 2 – 1 Polokwane (1 – 1)
StandingsSOUTH AFRICA: First Division
15:30 Finished Highlands 1 – 1 Real Kings (1 – 1)
15:30 Finished Mbombela 1 – 2 Ubuntu Cape Town (1 – 1)
15:30 Finished Mthatha Bucks 3 – 3 Royal Eagles (1 – 2)
15:30 Finished Pretoria U. 1 – 3 Super Eagles (1 – 0)
15:30 Finished Richards Bay 2 – 1 Stellenbosch
15:30 Finished Witbank 2 – 0 Uthongathi
StandingsSOUTH AFRICA: Multichoice Diski
10:00 Finished Ajax Cape Town U21 1 – 1 Polokwane U21 (0 – 1)
10:00 Finished Bloem Celtic U21 2 – 3 Golden Arrows U21 (0 – 1)
10:00 Finished Maritzburg Utd U21 0 – 0 Baroka U21 (0 – 0)
12:00 Finished Orlando Pirates U21 2 – 2 Cape Town City U21 (2 – 1)
12:00 Finished Platinum Stars U21 0 – 0 Free State Stars U21 (0 – 0)
StandingsSPAIN: LaLiga2
17:00 Finished Barcelona B 0 – 1 Valladolid
19:00 Finished Almeria 1 – 1 Gimnastic
19:00 Finished Gijon 3 – 0 Alcorcon
21:00 Finished Reus Deportiu 0 – 1 Lugo
21:30 Finished Zaragoza 1 – 0 Tenerife
StandingsSPAIN: Segunda Division B – Group 1
16:45 Finished Celta Vigo B 2 – 2 G. Segoviana (0 – 1)
StandingsSPAIN: Segunda Division B – Group 2
17:00 Finished Ath Bilbao B 2 – 0 R. Sociedad B (0 – 0)
18:00 Finished Amorebieta 3 – 1 Osasuna B (1 – 0)
18:30 Finished Leioa 3 – 2 Caudal Deportivo (1 – 2)
StandingsSPAIN: Segunda Division B – Group 3
17:30 Finished Llagostera 1 – 1 Cornella  (0 – 1)
StandingsSPAIN: Primera Division Women
11:45 Finished Valencia W 3 – 1 Real Sociedad W (2 – 0)
14:00 Finished Atletico Madrid W 4 – 3 Albacete W (3 – 2)
17:00 Finished Madrid C. W 2 – 1 Levante W (0 – 1)
StandingsWALES: Premier League
19:15 Finished Aberystwyth 4 – 2 Connahs Q. (3 – 1)
19:15 Finished Barry 0 – 1 Bala (0 – 0)
19:15 Finished Carmarthen Town 0 – 2 Cardiff Metropolitan (0 – 0)
19:15 Finished Druids 0 – 0 Llandudno  (0 – 0)
19:15 Finished Newtown 3 – 0 Prestatyn (1 – 0)
19:15 Finished TNS 2 – 1 Bangor City (0 – 0)
StandingsWALES: Division 1
16:00 Finished Cwmamman United 1 – 2 Goytre Utd
16:00 Finished Goytre AFC 2 – 1 Ton Pentre
16:00 Finished Monmouth 0 – 0 Port Talbot (0 – 0)
16:00 Finished Undy 0 – 2 Afan Lido (0 – 1)
WORLD: Club Friendly
01:55 After Pen. PSV (Ned) 2 – 1
(1 – 1)
Fluminense (Bra)
10:30 Finished Sigma Olomouc (Cze) 5 – 0 Prostejov (Cze) (4 – 0)
11:00 Finished Bohemians 1905 U21 (Cze) 2 – 3 Hostoun (Cze) (1 – 0)
12:00 Finished Bayer Leverkusen (Ger) 1 – 1 Lotte (Ger) (1 – 1)
12:00 Finished Budaorsi SC (Hun) 4 – 0 Csepel (Hun) (1 – 0)
12:00 Finished Buriram (Tha) 1 – 1 Chainat (Tha) (0 – 0)
12:00 Finished Chemnitzer (Ger) 5 – 0 Henan Jianye (Chn) (2 – 0)
12:00 Finished Chonburi (Tha) 1 – 1 Johor DT (Mys) (0 – 0)
12:00 Finished Karvina (Cze) 2 – 2 Gornik Z. (Pol) (2 – 2)
12:00 Finished Mlada Boleslav (Cze) 2 – 0 Zapy (Cze) (0 – 0)
12:00 Finished Piast Gliwice (Pol) 2 – 0 GKS Jastrzebie (Pol) (1 – 0)
12:00 Finished Senica (Svk) 1 – 0 D. Luzna (Svk) (0 – 0)
12:00 Finished Spisska Nova Ves (Svk) 1 – 5 Presov (Svk) (0 – 2)
12:00 Finished Vltavin (Cze) 1 – 1 Zizkov (Cze) (1 – 1)
12:00 Finished Vyskov (Cze) 1 – 6 Brno (Cze) (1 – 3)
12:00 Finished Westfalia Herne (Ger) 0 – 5 Schalke U19 (Ger) (0 – 3)
12:00 Finished Zilina (Svk) 0 – 0 Pohronie (Svk) (0 – 0)
12:15 Finished Tammeka (Est) 0 – 3 Kalju (Est) (0 – 0)
12:30 Finished Sigma Olomouc (Cze) 7 – 0 Hlucin (Cze) (5 – 0)
13:00 Finished Aarhus (Den) 4 – 0 Aarhus Fremad (Den) (1 – 0)
13:00 Finished Admira Prague (Cze) 3 – 2 Horovicko (Cze) (1 – 0)
13:00 Finished Bardejov (Svk) 1 – 3 Michalovce (Svk) (0 – 1)
13:00 Finished Elblag (Pol) 8 – 0 Cartusia Kartuzy (Pol) (3 – 0)
13:00 Finished Hartberg (Aut) 7 – 1 Bischofshofen (Aut) (5 – 0)
13:00 Finished Koln II (Ger) 3 – 0 Siegen (Ger) (2 – 0)
13:00 Finished LKS Lodz (Pol) 0 – 1 Elana Torun (Pol) (0 – 0)
13:00 Finished Lucan Utd (Irl) 1 – 0 Shamrock Rovers (Irl) (0 – 0)
13:00 Finished Odra Opole (Pol) 6 – 2 Sleza Wroclaw (Pol) (2 – 0)
13:00 Finished Trnava (Svk) 3 – 5 Opava (Cze) (2 – 2)
14:00 Finished Ajax (Ned) 5 – 1 Lyngby (Den) (3 – 1)
14:00 Finished Arka Gdynia (Pol) 2 – 1 Legnica (Pol) (1 – 1)
14:00 Finished BFC Dynamo (Ger) 2 – 2 Bischofswerdaer (Ger) (1 – 0)
14:00 Finished Brondby (Den) 4 – 1 Roskilde (Den) (1 – 0)
14:00 Finished Dortmund II (Ger) 1 – 2 Fortuna Koln (Ger) (0 – 1)
14:00 Finished HJK (Fin) 3 – 4 Hammarby (Swe) (2 – 1)
14:00 Finished Jena (Ger) 1 – 1 Babelsberg (Ger) (1 – 1)
14:00 Finished Nordsjaelland (Den) 3 – 2 Helsingor (Den) (1 – 0)
14:00 Finished Ostrava (Cze) 3 – 0 Trencin (Svk) (2 – 0)
14:00 Finished Paide (Est) 3 – 3 Narva (Est) (2 – 1)
14:00 Finished Randers FC (Den) 0 – 1 Aalborg (Den) (0 – 1)
14:00 Finished Ratchaburi (Tha) 1 – 3 Persija Jakarta (Ina) (1 – 2)
14:00 Finished Rathenow (Ger) 0 – 1 Mahlsdorf (Ger) (0 – 1)
14:00 Finished Termalica B-B. (Pol) 1 – 2 Zaglebie Sosnowiec (Pol) (1 – 1)
14:30 Finished Hansa Rostock (Ger) 2 – 1 Sonderjyske (Den) (1 – 0)
15:00 Finished Altach (Aut) 3 – 1 Wattens (Aut) (2 – 0)
15:00 Finished Altglienicke (Ger) 2 – 1 CFC Hertha (Ger) (0 – 1)
15:00 Finished Cracovia (Pol) 2 – 0 Puszcza (Pol) (0 – 0)
15:00 Finished Dukla Prague (Cze) 2 – 0 Oberlausitz (Ger) (2 – 0)
15:00 Finished Dusseldorf II (Ger) 1 – 1 St. Pauli II (Ger) (1 – 1)
15:00 Finished Kalsdorf (Aut) 3 – 1 ASK Voitsberg (Aut) (1 – 1)
15:00 Finished Lillestrom (Nor) 1 – 1 Floro (Nor) (1 – 1)
15:00 Finished Neustadt (Aut) 2 – 6 Austria Vienna (Aut) (2 – 2)
15:00 Finished Plzen (Cze) 6 – 0 Sokolov (Cze) (2 – 0)
15:00 Finished Saarbrucken (Ger) 6 – 0 Oberachern (Ger) (2 – 0)
15:00 Finished Schaffhausen (Sui) 1 – 0 Stutt. Kickers (Ger) (0 – 0)
15:00 Finished Sonnenhof Grossaspach (Ger) 0 – 2 Regensburg (Ger) (0 – 2)
15:00 Finished Trnava (Svk) 3 – 2 Opava (Cze) (2 – 1)
15:00 Finished TuRU Dusseldorf (Ger) 0 – 5 Erndtebruck (Ger) (0 – 1)
15:00 Finished Zilina B (Svk) 1 – 1 Dubnica (Svk) (0 – 1)
15:30 Finished Mestre (Ita) 2 – 1 Cittadella (Ita) (1 – 1)
15:30 Finished Novara (Ita) 3 – 0 AlbinoLeffe (Ita) (1 – 0)
15:30 Finished Parma (Ita) 2 – 1 Livorno (Ita) (0 – 0)
15:30 Finished Pordenone (Ita) 2 – 2 Venezia (Ita) (1 – 1)
15:30 Finished Rapid Vienna (Aut) 1 – 1 Zlin (Cze) (0 – 1)
15:30 Finished Thun (Sui) 7 – 1 Wohlen (Sui) (3 – 1)
16:00 Finished Admira (Aut) 3 – 0 Gyirmot SE (Hun) (2 – 0)
16:00 Finished Cobh Ramblers (Irl) 0 – 1 Cork City (Irl) (0 – 1)
16:00 Finished Cremonese (Ita) 3 – 1 Giana Erminio (Ita) (2 – 1)
16:00 Finished Empoli (Ita) 0 – 0 Pontedera (Ita) (0 – 0)
16:00 Finished Frosinone (Ita) 2 – 0 Avellino (Ita) (2 – 0)
16:00 Finished Pogon Szczecin (Pol) 1 – 1 Chojniczanka (Pol) (1 – 0)
16:00 Finished Pro Vercelli (Ita) 1 – 0 Cuneo (Ita) (1 – 0)
16:30 Finished Hearts (Sco) 0 – 5 Nurnberg (Ger) (0 – 4)
17:00 Finished Ajax (Ned) 1 – 1 Duisburg (Ger) (0 – 1)
17:00 FRO Dreams (Gha) Eleven Wonders (Gha)
17:00 FRO Ebusua (Gha) Hearts of Oak (Gha)
17:00 Finished Feyenoord (Ned) 2 – 1 Luzern (Sui) (1 – 0)
17:00 Finished Groningen (Ned) 1 – 3 SG Dynamo Dresden (Ger) (0 – 1)
17:00 Finished Wil (Sui) 2 – 2 A. Lustenau (Aut) (1 – 2)
19:00 Finished Fenerbahce (Tur) 2 – 2 Kukesi (Alb) (0 – 2)
19:00 Finished Munich 1860 (Ger) 1 – 0 Chemie Leipzig (Ger) (1 – 0)
20:00 Finished Rangers (Sco) 4 – 2 Corinthians (Bra) (0 – 2)
21:00 Finished Estudiantes L.P. (Arg) 1 – 1 Arsenal Sarandi (Arg) (0 – 1)
22:00 Finished Barcelona SC (Ecu) 3 – 2 Legia (Pol) (3 – 1)
22:00 Finished Estudiantes L.P. (Arg) 1 – 0 Arsenal Sarandi (Arg) (0 – 0)