Wed Soccer Score Board

Wed Soccer Score Board

ASIA: AFC Championship U23
10:00 Finished Iraq U23 4 – 1 Malaysia U23 (2 – 0)
10:00 Finished North Korea U23 1 – 0 Thailand U23 (1 – 0)
13:30 Finished Japan U23 1 – 0 Palestine U23 (1 – 0)
13:30 Finished Jordan U23 2 – 2 Saudi Arabia U23 (1 – 0)
StandingsAUSTRALIA: A-League
08:35 Finished Wellington Phoenix 2 – 1 Melbourne Victory 
10:50 Finished WS Wanderers 1 – 1 Adelaide United
StandingsBAHRAIN: Premier League
17:00 Finished Al-Najma 3 – 1 Al-Shabbab (2 – 0)
17:00 Finished Manama Club 0 – 0 Al-Ittihad (0 – 0)
StandingsBELGIUM: Proximus League
21:30 Finished Tubize 1 – 2 Beerschot Wilrijk (0 – 2)
StandingsBRAZIL: Campeonato Carioca – First round
20:00 Finished Bonsucesso 0 – 2 Cabofriense (0 – 1)
20:00 Finished Macae 3 – 3 America RJ (2 – 1)
StandingsBRAZIL: Campeonato Paraibano
01:00 Finished Campinense 3 – 0 Desportiva Guarabira (2 – 0)
StandingsBRAZIL: Copa Sao Paulo de juniores
00:00 Finished Francana U20 1 – 2 Chapecoense-SC U20 (1 – 1)
00:00 Finished  Osvaldo C. U20 1 – 6 Internacional U20 (0 – 4)
00:00 Finished  Tupa U20 2 – 5 Atletico GO U20 (2 – 3)
01:30 Finished Botafogo SP U20 0 – 4 Sao Paulo U20 (0 – 3)
18:00 Finished Real FC U20 2 – 0 Sao Paulo Crystal U20 (1 – 0)
18:00 Finished Red Bull Brasil U20 2 – 2 EC Sao Jose U20 (0 – 1)
18:00 Finished Uniao Barbarense U20 1 – 6 Rio Branco ES U20 (1 – 3)
20:00 Finished Osasco Audax U20 1 – 0 Atletico-MG U20  (1 – 0)
20:00 Finished Paulista U20 0 – 1 Avai U20 (0 – 1)
20:00 Finished Taboao da Serra U20 1 – 3 Joinville U20 (0 – 1)
21:00 Finished Volta Redonda U20 2 – 0 Estanciano EC U20 (1 – 0)
21:45 Finished Corumbaense U20 2 – 0 Pinheiro AC U20 (1 – 0)
23:00 Finished Confianca U20 1 – 4 Sao Raimundo RR U20 (1 – 1)
23:00 Finished Itapirense U20 2 – 2 Fortaleza U20 (1 – 1)
23:45 Finished Ferroviaria U20 1 – 1 Corinthians U20 (1 – 0)
Live StandingsCOSTA RICA: Primera Division – Clausura
04:00 Finished Herediano 0 – 1 Carmelita (0 – 1)
23:00 Finished Guadalupe 2 – 1 Grecia (0 – 1)
StandingsCYPRUS: First Division
19:00 Finished Paphos 0 – 2 Apollon (0 – 1)
DrawCYPRUS: Cyprus Cup
17:00 Finished Anorthosis 3 – 2 Ayia Napa (1 – 0)
17:00 Finished Paeek 5 – 1 Karmiotissa (2 – 1)
19:00 Finished Ermis 0 – 2 APOEL (0 – 1)
StandingsCZECH REPUBLIC: Tipsport liga
12:00 Finished Jihlava 2 – 2 Hradec Kralove (2 – 0)
12:00 Finished Znojmo 0 – 1 Brno (0 – 1)
StandingsENGLAND: Vanarama National League North
21:45 Finished Darlington 1 – 2 Salford (0 – 0)
StandingsENGLAND: Southern Premier League
21:45 Finished Farnborough 1 – 0 Banbury (0 – 0)
StandingsENGLAND: Bostik League
21:45 Finished Leatherhead 2 – 1 Merstham (0 – 0)
DrawENGLAND: Carabao Cup
22:00 Finished Chelsea 0 – 0 Arsenal
DrawENGLAND: Checkatrade Trophy – Play Offs
21:00 After Pen.  Shrewsbury 1 – 0
(0 – 0)
Blackpool (0 – 0)
DrawFRANCE: Coupe de la Ligue
19:45 Finished  Rennes 4 – 2 Toulouse
22:05 Finished  Amiens 0 – 2 Paris SG 
22:05 Finished Angers 0 – 1 Montpellier 
DrawGREECE: Greek Cup – Play Offs
15:00 Finished  Olympiakos Piraeus 2 – 0 Platanias FC 
17:15 Finished  Giannina 4 – 0 Levadiakos
17:15 Finished  Xanthi FC 2 – 0 AEL Larissa  
19:30 Finished Panathinaikos 1 – 0 Lamia 
StandingsINDIA: ISL
16:30 Finished Delhi Dynamos 1 – 3 Kerala Blasters
StandingsINDIA: I-League
14:00 Finished Mohun Bagan 1 – 2 Minerva
StandingsISRAEL: Ligat ha’Al
20:30 Finished  H. Raanana 0 – 3 Maccabi Haifa (0 – 1)
StandingsISRAEL: Leumit League
19:00 Finished Hapoel Petah Tikva 0 – 1 Hapoel Kfar-Saba (0 – 0)
19:40 Finished Hapoel Bnei Lod 0 – 1 Hapoel Tel Aviv (0 – 0)
StandingsMALTA: Division 1
20:00 FRO Qrendi 1 – 1 Qormi (1 – 1)
Live StandingsMEXICO: Copa Mexico – Clausura
03:00 Finished Zacatepec 3 – 1 Murcielagos (1 – 1)
05:00 Finished Monarcas 3 – 0 Cimarrones de Sonora (2 – 0)
05:06 Finished Club Leon 1 – 0 Venados (0 – 0)
DrawPORTUGAL: Taça de Portugal
20:00 After ET  Caldas 3 – 2
(2 – 2)
SC Farense 
21:00 After Pen. Rio Ave 4 – 5
(3 – 3)
Aves 
22:30 Finished CD Cova da Piedade 1 – 2 Sporting 
StandingsSOUTH AFRICA: Premier League
19:30 Finished Bidvest Wits 2 – 0 Supersport Utd (2 – 0)
DrawSPAIN: Copa del Rey
20:30 Finished  Alaves 2 – 0 Formentera
20:30 Finished Villarreal 2 – 1 Leganes 
22:30 Finished  Real Madrid 2 – 2 Numancia 
DrawSPAIN: Copa Federacion
16:45 Finished Betis B 1 – 0 Villanovense (1 – 0)
18:30 Finished UCAM Murcia 1 – 2 Saguntino (1 – 2)
20:30 Finished Vilafranca 3 – 0 Pena (0 – 0)
21:00 Finished Burgos 3 – 1 Pontevedra  (2 – 0)
21:00 Finished Langreo 0 – 3 Union Montanesa Escobedo (0 – 2)
21:15 Finished Villarrobledo 2 – 2 Ontinyent (0 – 1)
21:30 Finished SD Logrones 2 – 2 Utebo FC (1 – 0)
WORLD: Club Friendly
11:00 Finished Customs Utd (Tha) 0 – 4 Thai Honda FC (Tha)
11:00 Finished Preah Khan Reach (Mys) 2 – 1 Negeri Sembilan (Mys) (2 – 0)
12:00 Finished Army United (Tha) 0 – 1 Johor DT (Mys) (0 – 0)
12:00 Finished Elche (Esp) 4 – 3 Lokeren (Bel) (3 – 2)
12:00 Finished Ostrava (Cze) 7 – 0 Valasske Mezirici (Cze) (3 – 0)
13:00 Finished Ingolstadt (Ger) 1 – 0 VfL Osnabruck (Ger) (1 – 0)
13:00 After Pen. Khonkaen (Tha) 3 – 2
(2 – 2)
Bangkok Glass (Tha) (2 – 0)
14:00 Finished Bursaspor (Tur) 1 – 2 Kukesi (Alb) (1 – 0)
14:30 Finished Hansa Rostock (Ger) 3 – 2 Neustrelitz (Ger) (0 – 2)
15:00 Finished Energie Cottbus (Ger) 0 – 4 Hallescher (Ger) (0 – 2)
15:00 Finished Hannover II (Ger) 0 – 3 Halberstadt (Ger) (0 – 3)
15:00 Finished KV Mechelen (Bel) 2 – 1 VfL Osnabruck (Ger) (0 – 0)
15:00 Finished Schaffhausen (Sui) 2 – 0 Zurich (Sui) (2 – 0)
15:30 Finished Pogon Szczecin (Pol) 3 – 0 Blekitni Stargard (Pol) (1 – 0)
16:00 Finished Aue (Ger) 0 – 2 Oostende (Bel) (0 – 2)
16:00 Abandoned Baleares (Esp) 2 – 4 Bochum (Ger) (1 – 1)
16:00 Finished Gent (Bel) 1 – 3 Union Berlin (Ger) (1 – 0)
16:00 Finished Jablonec (Cze) 6 – 0 Oberlausitz (Ger) (2 – 0)
16:00 Finished Kayserispor (Tur) 4 – 1 Slovacko (Cze) (2 – 0)
16:15 Finished Groningen (Ned) 1 – 2 Club Brugge KV (Bel) (0 – 1)
16:30 Finished Heidenheim (Ger) 3 – 1 Antwerp (Bel) (0 – 1)
17:00 Finished KV Mechelen (Bel) 2 – 2 Ingolstadt (Ger) (1 – 1)
17:00 Finished Sturm Graz (Aut) 4 – 2 Allerheiligen (Aut) (2 – 0)
17:00 Finished Utrecht (Ned) 4 – 3 Anderlecht (Bel) (1 – 0)
17:30 Finished Pisek (Cze) 1 – 4 Teplice (Cze) (0 – 3)
18:00 Finished Plzen (Cze) 7 – 4 Domazlice (Cze) (6 – 2)
19:00 Finished Charleroi (Bel) 1 – 0 Seoul (Kor) (0 – 0)
20:45 Finished ASC 09 Dortmund (Ger) 6 – 0 Muhlhausen-Uelzen (Ger) (2 – 0)
21:00 Finished  Anapolina (Bra) 1 – 0 Ceilandia (Bra)  (1 – 0)
21:00 Finished Juventude (Bra) 1 – 1 EC Cruzeiro (Bra) (1 – 1)